W ramach programu Ministra Edukacji i Nauki „Poznaj Polskę” 10 maja 2022 r. trzy klasy piąte udały się 2 autokarami na ciekawą wycieczkę do Tykocina. Pogodę mieliśmy rewelacyjną.

Pierwszym punktem był spacer po historycznym zespole zabytkowego miasta.  Uczniowie zwiedzili plac i Kościół parafialny pod wezwaniem Trójcy Przenajświętszej oraz drugi najstarszy świecki pomnik w Polsce – pomnik Stefana Czarnieckiego.

Ciekawym punktem wycieczki był spacer po dziedzińcu zrekonstruowanego zamku królewskiego króla Polski i Wielkiego Księcia Litwy – Zygmunta Augusta.

Uczniów zachwyciła również jedna z najstarszych synagog w Polsce. Przewodnik w  niezwykle atrakcyjny sposób przedstawił społeczność żydowską  i jej kulturę. Zbiory Muzeum w Tykocinie mogą się pochwalić  wieloma cennymi eksponatami m.in. zabytkowymi zwojami Tory czy pięknymi menorami. Po uczcie dla ducha był czas na ucztę dla  podniebienia. Przepyszny obiad zjedliśmy w restauracji Alumnat.

Zadowoleni i pełni wrażeń wróciliśmy do domu. Z niecierpliwością czekamy na kolejny wspólny wyjazd.

Dzięki programowi „Poznaj Polskę ” uczniowie ponieśli niewielki koszt wyjazdu, a poznali interesujące miejsca oraz wzbogacili swoją wiedzę na temat historii Polski.