1 września o godz. 9.00 na boisku szkolnym zebrali się uczniowie, nauczyciele i rodzice, by uroczyście zainaugurować rok szkolny 2022/2023.

Zgromadzonych powitał pan dyrektor Adam Bitiucki. Uroczystość zaszczyciła swoją obecnością kierownik referatu oświaty pani Anna Sidor- Żemajduk, która odczytała list wystosowany do uczniów i pracowników oświaty przez panią Burmistrz Sokółki Ewę Kulikowską.

Szczególnie serdecznie dyrektor szkoły powitał uczniów klas pierwszych oraz uczniów z Ukrainy, którzy w bieżącym roku rozpoczynają naukę w naszej szkole. Zgodnie z tradycją pierwszoklasiści złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły. Kończąc uroczystość, pan dyrektor życzył uczniom: „odwagi w odkrywaniu nowych zainteresowań, wytrwałości w dążeniu do obranych celów, a także wielu osiągnięć”.