25 października wszyscy uczniowie naszej szkoły wzięli udział w pokazie treningu bokserskiego. Na hali sportowej zaprezentowali się młodzi sportowcy, którzy na co dzień trenują w UKS Boksing Sokółka.

Wielu z nich to wielokrotni medaliści mistrzostw Polski. Pod kierunkiem trenera, pana Tomasza Potapczyka, zaprezentowali nam poszczególne fragmenty treningu pięściarskiego. Mogliśmy zobaczyć podstawy zarówno rozgrzewki jak i części głównej specjalistycznego treningu. Bokserzy i bokserki wystąpili w swoich klubowych strojach, pokazali jak przygotowują swoje ręce zanim założą bokserskie rękawice. Dowiedzieliśmy się jak ważną rolę odgrywają ćwiczenia na skakance. Na koniec nasi uczniowie również mogli założyć rękawice bokserskie i w parach z „zawodowcami”  nauczyć się postawy bokserskiej, wyprowadzania podstawowych ciosów i trzymania gardy.

Wszystkich zainteresowanych zachęcamy do odwiedzenia klubu UKS Boksing Sokółka i wypróbowania swoich sił w tej dyscyplinie. Może okaże się, że to jest sport, którego szukaliście dla siebie.