Drukuj
Kategoria: wydarzenia
Odsłony: 1311

22 października młode lekkoatletki ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza w Sokółce zdobyły mistrzostwo województwa w Igrzyskach Dzieci w Sztafetowych Biegach Przełajowych.

W finale na starcie  stanęło 18 sześcioosobowych sztafet. Już po biegach półfinałowych sprzed tygodnia, gdzie nasze dziewczęta wygrały, nieśmiało liczyliśmy na miejsce w ścisłej czołówce w finałach. Determinacja i zacięta walka zawodniczek przyczyniły się do tak niecodziennego sukcesu. I choć nie obyło się bez problemów na trasie biegu, bardzo dobre przygotowanie wszystkich biegaczek sprawiło, że na ich szyjach zabłysły złote medale. A to nie wszystko. Wygrana w województwie zapewniła im start w mistrzostwach Polski, które odbędą się już we środę, 26 października, w Tomaszowie Lubelskim. Trzymamy kciuki!!!

Złotka "Jedynki":

Aniśkiewicz Milena 5b, Sikorska Milena 6e, Rotkiewicz Ksenia 5e, Czarnowicz Aleksandra 6a, Baciocha Kornelia 6b, Breczko Paulina 6b oraz rezerwowe: Joszczyk Aleksandra 5b, Stupak Aleksandra 6a, Zaniewska Marcelina 5a.

W finałach Igrzysk Młodzieży Szkolnej wystartowała też nasza męska sztafeta, która uplasowała się na 10 miejscu w województwie. Skład zespołu: Bułatewicz Mariusz, Dobreńko Aleksander, Dziaduła Filip, Gremza Kacper, Hajdukiewicz Igor, Potapczyk Krystian, Szkuta Przemysław, Tomaszczyk Kacper, Trochim Jan, Zwierzyński Przemysław.