Dziś społeczność naszej szkoły świętowała nadchodzącą 104 rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. Odświętnie ubrani, z pięknymi kotylionami, uczniowie i nauczyciele dawali świadectwo, że wolność i niepodległość są dla nas wartościami niezwykle ważnymi.


Montaż słowno-muzyczny przygotowali uczniowie klasy 6b pod kierunkiem nauczycielek historii- pani Ewy Kozak i pani Doroty Kozak-Mucuś.
Uroczystą akademię rozpoczęliśmy od wspólnego odśpiewania hymnu narodowego. Następnie młodzi artyści przypomnieli o 123 latach niewoli narodu polskiego i jego dążeniach do odzyskania niepodległości. Wspólne śpiewanie pieśni patriotycznych połączyło zgromadzonych na apelu w historycznej zadumie nad naszą przeszłością. W naszej szkole zabrzmiała: "Pierwsza brygada", "Szara piechota" oraz "Biały krzyż" w wykonaniu Julii Poźniak z kl.6b.
Uczennice klasy 8a- Aleksandra Druć i Roksana Biegańska zagrały na trąbce i waltorni utwory "Rozkwitały pąki białych róż" oraz "Dziś do ciebie przyjść nie mogę"
Publiczność nagrodziła występujących gromkimi brawami.
To ważne wydarzenie pozostanie na długo w pamięci społeczności naszej szkoły. Niech będzie dla wszystkich refleksją nad znaczeniem wolności w naszym życiu oraz niepodległości ukochanej Ojczyzny.

Galeria fotograficzna (fot. M Gwiazdowski)