Radość i duma z możliwości reprezentowania swojej szkoły były widoczne na twarzach wszystkich dzieci biorących udział w tegorocznej edycji międzyszkolnej Mikołajkowej Olimpijki klas I- III o Puchar Burmistrz Sokółki.

6 grudnia przedstawiciele trzech sokólskich szkół podstawowych zmierzyli się w sześciu konkurencjach sportowych i przekonali się jaką frajdę sprawia sportowa rywalizacja. Pomogły im w tym świetnie rozwinięte cechy motoryczne: szybkość, zwinność, skoczność, zręczność i koordynacja ruchowa. Głośny i żywiołowy doping w każdej z drużyn świadczył o integracji, atmosferze współpracy i ogromnym zaangażowaniu a szczera radość po każdorazowym przekraczaniu mety była widoczna na twarzy każdego dziecka. Rywalizacja, chęć zwycięstwa, rozpierająca energia i duch walki na wszystkie drużyny podziałały bardzo motywująco. Do tego puchar „w zasięgu ręki”- przedmiot wysoce pożądany jako trofeum, nagroda za trud i  nieoceniona pamiątka, którą można się potem pochwalić rodzicom, dziadkom, nauczycielom i kolegom.

Uroczystego otwarcia zawodów dokonali:  dyrektor SP1- pan Adam Bitiucki oraz pan burmistrz- Adam Kowalczuk. Nie zawiedli też kibice licznie zgromadzeni na trybunach.

6-osobowe reprezentacje szkolne rywalizowały ze sobą w sześciu różnorodnych konkurencjach- oddzielnie w kategorii klas pierwszych, drugich i trzecich.  Nad sprawnym przebiegiem zawodów czuwali organizatorzy, czyli nauczyciele wychowania fizycznego SP1, opiekunowie poszczególnych grup oraz uczennice klasy 6d i 6e SP1, które rozstawiały elementy torów sprawnościowych i sprawowały kontrolę nad prawidłowym wykonywaniem poszczególnych zadań.

Zsumowane punkty zdobyte w  poszczególnych konkurencjach dały wynik końcowy dla każdego zespołu i zadecydowały o zajętym miejscu w klasyfikacji końcowej. Zanim jednak wręczono puchary dla drużyn, u każdego z uczestników Olimpijki zawisł na szyi złoty medal. Wszyscy cieszyli się też ze słodkich upominków. Dekoracji dokonali: pan burmistrz Adam Kowalczuk, pan dyrektor Adam Bitiucki, pan dyrektor OSiR- Piotr Rygasiewicz oraz pan Piotr Kirpsza – radny Rady Miejskiej.

W przerwach pomiędzy startami młodzi sportowcy i zebrani kibice podziwiali występy szkolnego zespołu tanecznego, przygotowanego przez panią Katarzynę Reszuta.

fotorelacja

Wyniki końcowe: