6 grudnia 2022 r. pojechaliśmy wycieczkę szkolną do Muzeum Historii i Farmacji Białegostoku. Wzięły w niej udział klasy V b oraz IV d wraz ze swoimi wychowawczyniami.

Pierwszym punktem wyjazdu był spacer po ogrodzie Branickich. Miejsce to najpiękniej wygląda latem. Teraz rabaty kwiatowe oraz rośliny doniczkowe zostały zabezpieczone przed niekorzystnymi warunkami klimatycznymi. Przechadzka szybko minęła i udaliśmy się do budynku muzeum.

Najpierw uczestniczyliśmy w warsztatach mydlanych. Każdy z nas zrobił kolorowe pachnące mydełka, które zabraliśmy do domu. Później poznaliśmy historię pałacu Branickich, po czym rozpoczęliśmy zwiedzanie sal muzealnych. Zaczęliśmy od historycznej apteki, w której zgromadzono interesujące eksponaty z dawnych czasów. Następnie poznaliśmy zabytkowe wyposażenie gabinetów: stomatologicznego, okulistycznego i rentgenowskiego. Najciekawszą salą była ta, w której w wielkich słojach z formaliną przechowywane są narządy ludzkie.

Kolejnym punktem wycieczki była ,, Strefa wysokich lotów”, gdzie po krótkiej rozgrzewce około godziny szaleliśmy w kilku salach. Animatorzy przygotowali nam różne konkursy, w których można było wygrać kolorowe opaski. Po tak aktywnie spędzonym czasie pojechaliśmy do MacDonald’s, gdzie każdy zjadł pyszny posiłek.

Około godziny 15.00 zmęczeni, ale szczęśliwi wróciliśmy do Sokółki. Nasz wyjazd uważamy za bardzo udany.

Uczennice klasy V b:

Milena Aniśkiewicz