19 grudnia 2022 roku uczniowie klas 6a, 6b oraz klas ósmych wybrali się do Warszawy na niezwykłą przygodę z grobowcem w tle. W Muzeum Pragi Południe otworzono wystawę - TUTANCHAMON – GROBOWIEC I SKARBY – o największym odkryciu archeologicznym w historii.

Ta fantastyczna podróż w przeszłość pozwoliła poznać uczniom wyjątkowe znalezisko sprzed stu lat. Howard Carter w listopadzie 1922 roku odkrył światu niesamowite skarby.
Współcześnie, przy pomocy najnowocześniejszych technologii, stworzono doskonałe repliki znalezisk. Uczniowie mogli podziwiać m.in. złotą maskę pośmiertną faraona, pozłacany sarkofag, komory grobowe, pozłacaną kaplicę, tron faraona i wiele przedmiotów codziennego użytku. Zachwyciła ich też pełna przygód i zwrotów akcji opowieść o archeologu i jego odkryciu.
To było niesamowite spotkanie z historią.