W dniu 9 lutego 2023 roku odbył się Szkolny Konkurs Ortograficzny o tytuł „Króla Ortografii” dla klas I-III.

Dzieci zmierzyły się z zawiłościami polskiej ortografii. Czyhało na nie wiele trudności i pułapek związanych z zimową tematyką.

W konkursie wzięło udział 57 uczniów. Przebiegał on w trzech kategoriach wiekowych.
Zwycięzcy konkursu:

- Michalina Lisowska kl. III a

- Maria Czarnowicz kl. III c
- Wiktoria Czarnowicz kl. III a

Zwycięzcy otrzymali dyplomy, książki i atrakcyjne nagrody rzeczowe, zaś pozostali uczestnicy dyplomy oraz szereg upominków. Nagrody zostały ufundowane przez dyrektora SP1 w Sokółce i pozyskanych sponsorów: „PSS Jaskółka” w Sokółce, „METAL- FACH”, „Owoce w szkole PPHU UZIMEX”, „Biuro- serwis”, księgarnia „A KUKU”, „Bank Spółdzielczy” w Sokółce, „Barter”, „Zajazd- Bakunówka”, którym składamy najszczersze podziękowania za wsparcie i okazaną pomoc.
Organizatorzy konkursu: Danuta Korycka, Katarzyna Wysztygiel, Karolina Onoszko i Agnieszka Bielawska