Dnia 23 marca 2023 roku w naszej szkole po raz ósmy odbył się Międzyszkolny Konkurs Matematyczny klas I-III o tytuł „Super Matematyka".

Celem jego jest popularyzacja matematyki oraz rozwijanie zdolności i zainteresowań uczniów, kształtowanie umiejętności logicznego myślenia, a także budzenie nawyku zdrowego współzawodnictwa, integracja społeczności szkolnej oraz międzyszkolnej.

Zmierzyli się w nim najlepsi z najlepszych ze szkół z Sokółki, Geniusz, Janowszczyzny, Starej Kamionki, Malawicz Dolnych, Starej Rozedranki, Bogusz. W sumie 59 uczniów wzięło udział w konkursie o tytuł Super Matematyka 2023 roku.
Uczestnicy mieli 45 minut na rozwiązanie testu (opracowanego przez organizatorki konkursu) składającego się z 15 zadań  o różnym stopniu trudności.
Po zakończeniu pracy komisje składające się z nauczycielek edukacji wczesnoszkolnej przystąpiły do sprawdzania zadań.   W tym czasie uczestnicy oraz ich opiekunowie mogli uraczyć się słodkim poczęstunkiem, a także obejrzeć przedstawienie zaprezentowane przez uczniów klasy II b pod kierunkiem pani Karoliny Onoszko oraz tańce w wykonaniu uczniów klasy II c przygotowanych przez panią Katarzynę Wysztygiel.
Uwieńczeniem konkursu było nadanie tytułu Super Matematyka oraz wręczenie nagród i dyplomów wszystkim uczestnikom konkursu. Zwycięzcy zostali nagrodzeni dyplomami, książkami i atrakcyjnymi upominkami (słuchawki, głośniki, mikrofony do karaoke, gry planszowe, kostki Rubika, piłki, artykuły szkolne) zaś pozostali uczestnicy otrzymali dyplomy i drobne upominki. Nagrody zostały ufundowane przez dyrektora SP1 w Sokółce i pozyskanych sponsorów: Exparto - Agata i Ireneusz Skonieczni, BAX Ewa Skonieczna, Kuchnia Vikinga catering dietetyczny - Łukasz Dawidziuk - Białystok, Zajazd Bakunówka, METAL FACH, pana Andrzeja Krawiela, Bank Spółdzielczy, Alior Bank.


Gratulujemy wszystkim uczestnikom oraz życzymy dalszych sukcesów.


Zwycięzcami konkursu zostali:
Klasa I:
I miejsce
- Sebastian Fornal – Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adami Mickiewicz w Sokółce
II miejsce
- Klara Puszko – Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 w Sokółce
- Jan Sielewicz – Szkoła Podstawowa w Janowszczyźnie
- Aleksander Gieniusz - Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 2
w Sokółce
- Emilia Białous - Szkoła Podstawowa w Starej Rozedrance
- Ludwik Lubecki - Szkoła Podstawowa nr 3 w Sokółce
III miejsce
- Stefan Laszuk - Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adami Mickiewicz w Sokółce
- Krzysztof Supronik - Szkoła Podstawowa nr 3 w Sokółce

Klasa II:
I miejsce
- Zuzanna Rapiej - Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adami Mickiewicz w Sokółce
II miejsce
- Piotr Orzechowski - Szkoła Podstawowa w Starej Rozedrance
- Maja Bohdan - Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 2
w Sokółce
- Julia Normantowicz - Szkoła Podstawowa nr 3 w Sokółce
III miejsce
- Rafał Kasjaniuk - Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adami Mickiewicz w Sokółce
- Natalia Trawińska - Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 w Sokółce
Wyróżnienie:
- Nikodem Waszczuk - Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adami Mickiewicz w Sokółce
- Antoni Sawicki - Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 w Sokółce

Klasa III:
I miejsce
- Wiktor Rećko - Szkoła Podstawowa w Starej Kamionce
II miejsce
- Szymon Czaplejewicz - Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adami Mickiewicz w Sokółce
III miejsce
- Fabian Dulewicz - Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 w Sokółce
- Julia Olszko - Szkoła Podstawowa z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 w Sokółce
- Maria Czarnowicz - Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adami Mickiewicz w Sokółce
- Emil Lis - Szkoła Podstawowa nr 3 w Sokółce
Wyróżnienie:
- Szymon Hunder - Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adami Mickiewicz w Sokółce
- Weronika Plichta – Szkoła Podstawowa w Malawiczach Dolnych
- Tymoteusz Wojszel - Szkoła Podstawowa nr 1 im. Adami Mickiewicz w Sokółce

Konkurs zorganizowały nauczycielki edukacji wczesnoszkolnej klas I-III ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza w Sokółce: Marta Dziaduła, Elżbieta Kantor, Barbara Krawiel, Anna Radziewicz, Dorota Sańko.

 Galeria fotograficzna