29 kwietnia okazał się naprawdę szczęśliwym dniem dla naszych pływaczek i pływaków. Sztafeta dziewcząt wywalczyła srebro a dwie z nich indywidualnie zostały mistrzyniami województwa zdobywając najcenniejsze złote krążki.

Tego dnia współzawodnictwo sportowe szkół województwa podlaskiego skupiło się  na augustowskiej pływalni, by rozegrać finały wojewódzkie ID w Pływaniu. Siedem zawodniczek i sześciu zawodników z naszej szkoły stanęło w gronie najlepszych pływaków Podlasia i popłynęło w swoich stylach na dystansach 50 metrów.

Bezkonkurencyjną formę zaprezentowały: Ola Stupak (styl grzbietowy) oraz Paulina Breczko (styl dowolny). Obie dziewczyny stawały na słupkach startowych z najlepszymi wynikami z półfinałów co oczywiście stawiało je w roli faworytek. Obie świetnie poradziły sobie z presją i zdobyły złote medale i tytuły MISTRZYŃ województwa. Niewiele do podium zabrakło Oli Czarnowicz (styl motylkowy) i Kornelii Baciocha (styl klasyczny), które zajęły odpowiednio czwarte i piąte miejsca. Z chłopaków najlepiej spisał się Filip Stackiewicz, który zajął dziewiąte miejsce w stylu motylkowym.

Ponadto rewelacyjna sztafeta dziewcząt (6x25 m.) stanęła na drugim stopniu podium zdobywając srebrne medale a sztafeta chłopców uplasowała się na 5 miejscu w województwie.

W końcowej klasyfikacji szkół dziewczęta zajęły 2 miejsce w województwie i odebrały pamiątkowy puchar a chłopcy zajęli miejsce piąte.

zdjęcia z zawodów

Sztafeta dziewcząt popłynęła w składzie: Kornelia Baciocha, Paulina Breczko, Ola Czarnowicz, Maja Kozaczyńska Anastazja Paszko, Ola Stupak.

Skład sztafety chłopców: Filip Stackiewicz, Krystian Pezowicz, Mateusz Fiedorowicz, Dawid Gremza, Sebastian Pezowicz, Dawid Bienasz.

Szkołę reprezentowali jeszcze: Ada Nelke, Joanna Zajkowska, Błażej Jaros, Szymon Kułak.

Gratulujemy i dziękujemy.

Nauczyciele wychowania fizycznego