W ramach działań towarzyszących w "Programie dla szkół" uczniowie wykonali prace plastyczne na konkurs "Smaczne, zdrowe, kolorowe- owoce, warzywa i mleko". Była to już kolejna edycja tego konkursu, a jej celem jest propagowanie wśród dzieci zdrowych nawyków żywieniowych.

Podsumowanie konkursu odbyło się 27.04.2023 roku. Wpłynęło 60 prac. Dzieci wykazały się dużą pomysłowością i starannością. Autorom najciekawszych prac wręczono dyplomy, książki, soki owocowe i inne upominki.
Laureaci konkursu:
klasa I: I - Antonina Woronowicz, II - Urszula Łowczecka, III - Marcelina Acewicz, Nikola Matys, Maja Stackiewicz , Laura Wnukowska,
klasa II: I - Iga Borys, Rafał Kasjaniuk, II - Zofia Rudź, III - Antoni Harasim,
klasaIII: I - Hanna Solnik, II - Julia Biziuk, Natalia Pietrołaj, III - Maja Łapicz,
klasa V: I - Oliwia Muczko.
Organizatorzy: Anna Bajgus, Ewa Supronik.