Wraz z nadejściem wiosny przyszedł czas na piłkę nożną, która ciągle uważana za nasz sport narodowy przyciąga młodych ludzi, od małego marzących o grze na wielkich stadionach. Cieszy się ona popularnością także wśród uczniów naszej szkoły. Chętnie biorą oni udział w meczach i turniejach wewnątrzszkolnych jak również reprezentują szkołę w zawodach zewnętrznych.

 W marcu 2023 roku chłopcy z klas ósmych wzięli udział w szkolnym turnieju halowej piłki nożnej. Do turnieju zgłosiły się reprezentacje wszystkich pięciu klas, rozegrano w sumie 10 spotkań systemem “każdy z każdym”. Organizatorem, a zarazem sędzią szkolnych zawodów był pan Lech Bogdan. W meczach strzelono łącznie 61 bramek. Po bardzo emocjonującej i efektownej grze, drużyny zajęły następujące miejsca:

I miejsce- 8a: Krystian  Łapicz, Hubert Minkowski, Błażej Żukiewicz, Marcel Brasławski, Igor Hajdukiewicz, Paweł Wierzbicki, Przemysław Szkuta

 II miejsce- 8e: Aleksander Dobreńko, Szymon Zabłocki, Radosław Zubrzycki, Krystian  Słoma, Łukasz Andrzejewski.

III miejsce- 8d: Mariusz Bułatewicz, Ksawery Dykiel, Jan Trochim, Dawid Suchocki,   Przemysław Horczk, Arkadiusz   Żukiewicz, Filip Dziaduła, Gabriel Kondrat.

IV miejsce- 8c:  Andrzej Muciuś, Mateusz  Rećko, Jakub Sokołowski,  Kacper Gremza, Kacper Tomaszczyk, Piotr Izdebski.

V miejsce- 8b:  Łukasz Kondrat, Jakub Kamiński, Cyryl Pac, Jacek Glapiński, Tymoteusz  Pietrołaj, Benito Shiro,

Wyłoniona z ósmoklasistów reprezentacja szkoły zgłosiła się do rozgrywek Igrzysk Młodzieży Szkolnej w Piłce Nożnej. Ponieważ etap powiatowy nie odbył się, chłopcy automatycznie awansowali do rozgrywek Grupy Północnej. 26.04.2023 roku w Suwałkach, w fatalnych warunkach atmosferycznych zagrali cztery mecze w półfinale i finale Grupy Północnej. Ostatecznie zajęli miejsce 4.

Skład reprezentacji:  Kacper Tomaszczyk 8c, Szymon Zabłocki 8e, Radosław Zubrzycki 8e, Mateusz Rećko 8c, Filip Dziaduła 8d, Przemysław Horczak 8d, Łukasz Andrzejewski 8e, Hubert Minkowski 8a, Igor Hajdukiewicz 8a, Kacper Gremza 8c, Aleksander Dobreńko 8e, Błażej Żukiewicz 8a.