9 maja 2023 roku w naszej szkole odbył się II Gminny Pokaz Talentów pod patronatem Burmistrz Sokółki Ewy Kulikowskiej.

Swoją obecnością imprezę zaszczycili: Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska, wiceburmistrz Adam Marian Kowalczuk, przedstawicielki Kuratorium Oświaty w Białymstoku panie wizytatorki Agnieszka Anna Iwanicka i Karina Anna Smaka, Kierownik Referatu Oświaty pani Anna Sidor-Żemajduk, dyrektor Domu Kultury pani Barbara Maj, przewodnicząca Rady Rodziców pani Dorota Augustynowicz, przedstawiciele służb mundurowych, dyrektorzy szkół i przedszkoli gminnych oraz rodzice i najbliżsi młodych artystów. Swoje niezwykłe umiejętności wokalne, taneczne, instrumentalne i sprawnościowe zaprezentowali uczniowie szkół podstawowych z Sokółki oraz ze Starej Kamionki i Starej Rozedranki. Dzięki współpracy z Sokólskim Ośrodkiem Kultury młodzi wykonawcy mogli wystąpić na profesjonalnej scenie, z profesjonalnym nagłośnieniem. Klimat występów artystycznych stworzyły również zasłony i światła, które udostępnił pan Mariusz Bienasz z ekipą High Power Sokółka.
Pokaz rozpoczął dyrektor szkoły pan Adam Bitiucki, cytując słowa S. Staszica: „Talent jest jak kawałek szlachetnego materiału . Dopiero pilna praca go obrobi i wartość mu wielką nada”. Zwrócił tym samym uwagę na zaangażowanie i ogromną pracę, jaką włożyli w swoje występy uczniowie ich rodzice i nauczyciele. Podziękował również wszystkim za współpracę i przeprowadzenie tego niezwykłego koncertu. Głos zabrała również pani burmistrz Ewa Kulikowska, wyrażając swój podziw i uznanie dla wszystkich, którzy rozwijają swoje talenty.
Kolejno na scenie występowali utalentowani uczniowie. Licznie zgromadzona publiczność miała okazję podziwiać „Dziecięcą poleczkę”, niezwykłe układy taneczne, sprawność w układaniu kostki Rubika czy wysłuchać piosenek solistów i zespołów wokalnych. Nie zabrakło również utworów instrumentalnych: gry na skrzypcach, akordeonie czy trąbce. Wszyscy świetnie się zaprezentowali.
Na koniec wykonawcy dołączyli do wspólnego tańca „Jerusalema”. Następnie uczestnicy otrzymali pamiątkowe statuetki i upominki. Wspólne zdjęcie z zaproszonymi gośćmi upamiętniło to ważne wydarzenie.
Z inicjatywy Rady Rodziców odbył się kiermasz ciast, a dochód ze sprzedaży został przeznaczony na cel charytatywny.

Autor: M. Krupa, E. Gryszko

Galeria: Ewa Krychniak