W dniu 18.05.2023r. w naszej szkole odbyła się Olimpijka klas „0” o Puchar Burmistrz Sokółki. W zawodach wzięły udział dzieci ze wszystkich pięciu sokólskich przedszkoli oraz ze Szkoły Podstawowej nr2 z Oddziałami Integracyjnymi w Sokółce.

Oficjalnego otwarcia zmagań sportowych dokonali: pani wicedyrektor szkoły, Małgorzata Kasperuk oraz pan burmistrz, Adam Kowalczuk.

Każda drużyna miała do pokonania cztery tory przeszkód. Po zaciętej rywalizacji w duchu fair – play bezkonkurencyjne okazało się Przedszkole nr 3 w Sokółce. Mali sportowcy wygrali wszystkie konkurencje. Na drugim stopniu podium uplasowali się zawodnicy z Przedszkola nr 2 w Sokółce, a na trzecim z Przedszkola nr1 w Sokółce. Na czwartej pozycji znaleźli się sportowcy ze Szkoły Podstawowej nr 2, miejsce piąte przypadło  Przedszkolu nr 4 w Sokółce a miejsce szóste-  Przedszkolu nr 5 w Sokółce. Każda drużyna otrzymała puchar, a wszyscy mali sportowcy- słodkie upominki.

zdjęcia

Po zakończeniu zawodów wszystkie dzieci chętnie zwiedziły budynek szkoły- przecież niebawem część z nich trafi do naszych klas pierwszych i potencjalnie w przyszłości  będzie reprezentować naszą szkolę w różnych zawodach sportowych.

 Wszystkim zawodnikom oraz ich opiekunom serdecznie gratulujemy i zapraszamy za rok na kolejną edycję  Olimpijki klas "0" o Puchar Burmistrz Sokółki.

nauczyciele wychowania fizycznego