Wolontariusze VIII klas naszej szkoły wraz z p. Ewą Krychniak wzięli udział w projekcie DBAMY = PAMIĘTAMY, którego celem było sprzątanie cmentarza żydowskiego w Sokółce.

Do akcji przyłączyli się również wolontariusze z Liceum Ogólnokształcącego w Dąbrowie Białostockiej.

Cmentarz założony został pod koniec XVII wieku i jest wpisany do rejestru zabytków. Przed II wojną światową Sokółka liczyła ponad 7 tys. mieszkanców. Żydzi stanowili prawie połowę. Po likwidacji getta w 1943r. Żydzi zostali wywiezieni do obozów zagłady. Tylko nieliczni przeżyli. Ich  potomkowie co pewien czas przyjeżdżają z różnych stron świata do Sokółki i odwiedzają cmentarz. Dzięki takim akcjom sprzątania utrwalamy pamięć o tych, których już nie ma w naszej wielokulturowej Sokółce.

Wsparcia finansowego udzielił Urząd Marszałkowski Województwa Podlaskiego – Marszałek Artur Kosicki i wicemarszałek Wiesława Burnos. DZIĘKUJEMY!