Dnia 21.03.2024 o godz. 8.00 w naszej szkole odbył się Międzynarodowy Konkurs Matematyczny ,,Kangur”. Uczestniczyli w nim uczniowie klas II-VIII.

Organizatorem konkursu w Polsce jest Towarzystwo Upowszechniania Wiedzy i Nauk Matematycznych w Toruniu. Konkurs miał na celu praktyczne sprawdzenie posiadanych wiadomości i umiejętności matematycznych oraz logicznego myślenia podczas rozwiązywania zadań. Wszyscy uczniowie bezpośrednio po zakończeniu konkursu otrzymali upominek – układankę przestrzenną "Chiński tangram kangura".

W konkursie wzięli udział uczniowie w następujących kategoriach:
- Żaczek - klasy 2 szkół podstawowych;
- Maluch - klasy 3 i 4 szkół podstawowych;
- Beniamin - klasy 5 i 6 szkół podstawowych;
- Kadet - klasy 7 i 8 szkół podstawowych;

W naszej szkole dwie osoby zostały wyróżnione: Maja Biziuk klasa VII oraz Oskar Jurczewski klasa VIII.
Serdecznie gratulujemy!!!

Agnieszka Bielawska