W dniu 10 maja 2024 roku byliśmy gospodarzami Gminnej Olimpijki Oddziałów Przedszkolnych. Ta coroczna impreza dla wielu przedszkolaków jest pierwszymi zawodami sportowymi w życiu i okazją do zdobycia pierwszego medalu.

W tym roku w Olimpijce wzięły udział drużyny reprezentujące pięć sokólskich przedszkoli. Po uroczystym wprowadzeniu zespołów na halę, zawodników oraz kibiców przywitał dyrektor SP nr1, pan Adam Bitiucki, życząc wszystkim doskonałej zabawy i rywalizacji w duchu fair play.

Zawody składały się z czterech torów przeszkód, każdy był punktowany. Liczyła się szybkość i dokładność wykonywanych zadań. Po zliczeniu punktów wszystko stało się jasne. Uroczystej dekoracji zawodników dokonali zebrani dyrektorzy placówek. Za pierwsze trzy miejsca drużyny otrzymały puchary. Natomiast pamiątkowe medale zawisły na szyjach wszystkich uczestników Olimpijki, aby docenić wysiłek każdego młodego sportowca oraz by każde dziecko mogło poczuć się zwycięzcą.

Po zawodach dzieci wraz ze swoimi opiekunami zwiedzali budynek klas I-III, bo przecież część z nich już od września dołączy do naszej szkolnej społeczności.

Wyniki:

I miejsce- Przedszkole nr 3, 36 pkt.

II miejsce- Przedszkole nr 4, 32 pkt.

III miejsce- Przedszkole nr 1, 26 pkt.

IV miejsce- Przedszkole nr 2, 20 pkt.

V miejsce- Przedszkole nr 5, 18 pkt

Galeria fotograficzna