28 maja 2024 roku odbył się w naszej szkole XX Międzyszkolny Turniej Ortograficzny o tytuł Mistrza Ortografii. W wyniku eliminacji szkolnych do konkursu zgłoszono 39 uczniów z różnych szkół naszej gminy.

W konkursie udzial wzięli uczniowie Szkoły Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 w Sokółce, Szkoły Podstawowej nr 3 im. Walerego Wróblewskiego w Sokółce, Szkoły Podstawowej im. Bohaterów Bitwy Niemeńskiej w Starej Kamionce, Szkoły Podstawowej w Malawiczach Dolnych, Szkoły Podstawowej w Starej Rozedrance i reprezentacja naszej szkoły.

Wszyscy uczestnicy wspaniale poradzili sobie z przygotowanymi zadaniami ortograficznymi, wykazując się ogromną wiedzą i umiejętnościami. Po raz kolejny okazało się, że ortografia wcale nie musi być trudna ani nudna. W naszym turnieju nie ma przegranych. Uczniowie, niezależnie od wyniku, otrzymali dyplomy i drobne upominki. Mistrzowie Ortografii otrzymali dyplomy i nagrody.
Turniej rozegrano w trzech kategoriach: klasy IV, klasy V-VI oraz klasy VII-VIII.

Zwycięzcy:

W kategorii klas IV:
Wiktoria Żołądkowska, SP1 w Sokółce
Amelia Szejda, SP Stara Kamionka
Julia Lasota, SP1 w Sokółce

W kategorii klas V-VI:
Aleksandra Czaplejewicz, SP1 w Sokółce
Hanna Lingo, SP2 w Sokółce
Amelia Żukowska, SP1 w Sokółce
Karolina Cilulko, SP1 Sokółce
Bartłomiej Bielawski, SP Stara Rozedranka

W kategorii klas VII-VIII:
Katarzyna Sadkowska, SP2 w Sokółce
Zuzanna Galewska, SP2 w Sokółce
Barbara Iłendo, SP Stara Rozedranka
Marcin Daszuta, SP1 w Sokółce

Gratulujemy zarówno uczniom, jak i ich opiekunom oraz składamy podziękowania za udział w turnieju. Życzymy powodzenia w dalszym przyswajaniu zasad ortograficznych i interpunkcyjnych oraz kolejnych sukcesów.