21 października 2025r. w Supraślu  po raz kolejny odbył się Międzyszkolny Konkurs Przyrodniczy. Naszą szkołę reprezentowały  uczennice kl. VI: Wiktoria Czarnowicz, Iga Aleksandrowicz i Julia Biziuk. Przewodnim tematem tegorocznej edycji były owady i pajęczaki – cenne stawonogi otaczającej nas przyrody. Tradycyjnie uczniowie zmierzyli się w dwóch kategoriach: teoretycznej i praktycznej.

Wysokie miejsca w półfinałach i finałach wojewódzkich w sztafetowych biegach przełajowych to dla sportowców reprezentujących naszą szkołę dobry początek kolejnego sezonu sportowego. Gratulacje!
11 października 2025 roku młodzi sportowcy z naszej szkoły brali udział w półfinale województwa podlaskiego Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnej w sztafetowych biegach przełajowych. Zawody odbyły się na leśnych trasach w Augustowie Borki. 

Dnia 8 października uczniowie klas: 3a, 3b, 3c wybrali się na wycieczkę do Wioski Indiańskiej Puszczykówka. Po przyjeździe na miejsce dzieci zostały serdecznie przywitane przez gospodarzy wioski, a następnie oprowadzone po gospodarstwie. Poznały jego mieszkańców: szopy, kózki, sowy, konie, indyki, kaczki, psy oraz skunksa.

Z radością informujemy, że nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji „Canva na cały rok szkolny”! To wyjątkowy projekt edukacyjny, który zachęca uczniów do rozwijania kreatywności i kompetencji cyfrowych poprzez tworzenie różnorodnych prac graficznych w aplikacji Canva. Przez cały rok szkolny uczniowie będą wykonywać ciekawe zadania projektowe — plakaty, prezentacje, infografiki czy materiały promujące życie szkoły. Nauka połączona z twórczą zabawą to doskonały sposób, by odkryć swoje talenty i zdobyć nowe umiejętności przydatne w codziennym życiu.

Dnia 15 października 2025 r. w Sali Koncertowej Zespołu Szkół Muzycznych w Białymstoku odbyła się uroczystości z okazji Dnia Edukacji Narodowej, podczas której wręczane były Madale za Długoletnią Służbę oraz Medale Komisji Eduakcji Narodowej. 
Medalem Brązowym za Długoletnią Służbę została odznaczona pani Monika Tolko, Medal Komisji Edukacji Narodowej otrzymała pani Joanna Snochowska-Grygo.

Nagrodzonym paniom serdecznie gratulujemy.

16 października obchodziliśmy Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca (Restart a Heart Day) – wyjątkową akcję, której celem jest promowanie nauki udzielania pierwszej pomocy oraz uświadamianie, jak ważna jest szybka reakcja w sytuacjach zagrożenia życia. W naszej szkole w wydarzeniu wzięli udział uczniowie klas I–III, którzy uczestniczyli w zajęciach praktycznych z zakresu resuscytacji krążeniowo-oddechowej (RKO). Pod czujnym okiem nauczycieli, pedagoga szkolnego oraz opiekunów szkolnego koła PCK dzieci uczyły się, jak rozpoznać osobę nieprzytomną, wezwać pomoc i prawidłowo uciskać klatkę piersiową.

17.10. 2025 uczniowie kl. 7e wzięli udział w aż dwóch przedsięwzięciach poza terenem naszej szkoły. Najpierw udaliśmy się do Kamienicy Tyzenhauza na wystawę fotograficzną pt. „Bezdech”. O symbolice przedstawionej na owych zdjęciach i trudnym emocjonalnym przesłaniu ich autorki -Joanny Krukowskiej opowiedziała nam pani Aneta Tumiel. Mieliśmy też sposobność zwiedzić wraz z nią wszystkie piękne pracownie mieszczące się w Kamienicy Tyzenhauza i spotkać się ludźmi, którzy te pracownie prowadzą. Warsztaty tkackie, ceramiczne, graficzne, muzyczne są na wyciągnięcie ręki. Warto z nich skorzystać, warto rozwijać swe pasje, dać upust emocjom.

10 października 2025 r. w Szkole Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza w Sokółce  obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Uroczystość miała swój początek o godz.13.00 w szkolnej auli. Słowo wstępne wygłosiła pani dyrektor SP1 – Joanna Zajczyk, która przywitała p. Bożenę Rećko - prezes Oddziału ZNP w Sokółce, przewodniczącą Szkolnej Rady Rodziców- p. Dorotę Augustynowicz, emerytowanych nauczycieli, nauczycieli szkoły, pracowników administracji i obsługi oraz uczniów.

Dnia 2 października 2025 r. uczniowie klasy VII e, VII d, VIII d wraz z opiekunami Anną Ponikwicką, Beatą Borudulenko oraz Bartoszem Wojciechowskim udali się na wycieczkę. Rozpoczęła się ona od przyjazdu do Ciechanowca i spotkania z przewodnikiem. Najpierw zwiedziliśmy Muzeum Maszyn Parowych i Ciągników Rolniczych. Na wystawie są prezentowane dwie największe kolekcje techniczne, gromadzone od wielu lat w ciechanowskim muzeum.

7 października uczniowie naszej szkoły po raz czwarty wzięli udział w ogólnopolskiej akcji "Czytanie na przerwie", organizowanej w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Celem wydarzenia jest promocja czytelnictwa oraz zachęcanie dzieci do sięgania po książki w codziennym szkolnym rytmie. W tym roku każda grupa wiekowa uczestniczyła w czytelniczym święcie w nieco inny sposób.

30.09.2025 r w naszej szkole odbyły się wybory do Małego Samorządu Szkolnego. Kandydaci ubiegający się o funkcję w samorządzie mieli okazję przedstawić swój program na plakatach przez siebie wykonanych. Nie zabrakło chwytliwych haseł: „dzień z telefonem”, „dzień bez jedynki” czy „większa ilość wycieczek”. Każdy z uczniów naszej szkoły mógł oddać głos na swojego kandydata.

Podkategorie

Dzień dzisiejszy i historia szkoly.