wydarzenia
- Szczegóły
- Bożena Gieniusz
- Kategoria: wydarzenia
- Odsłony: 2465

21 października 2025r. w Supraślu po raz kolejny odbył się Międzyszkolny Konkurs Przyrodniczy. Naszą szkołę reprezentowały uczennice kl. VI: Wiktoria Czarnowicz, Iga Aleksandrowicz i Julia Biziuk. Przewodnim tematem tegorocznej edycji były owady i pajęczaki – cenne stawonogi otaczającej nas przyrody. Tradycyjnie uczniowie zmierzyli się w dwóch kategoriach: teoretycznej i praktycznej.
- Szczegóły
- Małgorzata Sawicka
- Kategoria: wydarzenia
- Odsłony: 2091

Wysokie miejsca w półfinałach i finałach wojewódzkich w sztafetowych biegach przełajowych to dla sportowców reprezentujących naszą szkołę dobry początek kolejnego sezonu sportowego. Gratulacje!
11 października 2025 roku młodzi sportowcy z naszej szkoły brali udział w półfinale województwa podlaskiego Igrzysk Dzieci i Igrzysk Młodzieży Szkolnej w sztafetowych biegach przełajowych. Zawody odbyły się na leśnych trasach w Augustowie Borki.
- Szczegóły
- Elżbieta Kantor
- Kategoria: wydarzenia
- Odsłony: 2557

Dnia 8 października uczniowie klas: 3a, 3b, 3c wybrali się na wycieczkę do Wioski Indiańskiej Puszczykówka. Po przyjeździe na miejsce dzieci zostały serdecznie przywitane przez gospodarzy wioski, a następnie oprowadzone po gospodarstwie. Poznały jego mieszkańców: szopy, kózki, sowy, konie, indyki, kaczki, psy oraz skunksa.
- Szczegóły
- Alicja Pawluczuk
- Kategoria: wydarzenia
- Odsłony: 1915

Z radością informujemy, że nasza szkoła przystąpiła do ogólnopolskiej akcji „Canva na cały rok szkolny”! To wyjątkowy projekt edukacyjny, który zachęca uczniów do rozwijania kreatywności i kompetencji cyfrowych poprzez tworzenie różnorodnych prac graficznych w aplikacji Canva. Przez cały rok szkolny uczniowie będą wykonywać ciekawe zadania projektowe — plakaty, prezentacje, infografiki czy materiały promujące życie szkoły. Nauka połączona z twórczą zabawą to doskonały sposób, by odkryć swoje talenty i zdobyć nowe umiejętności przydatne w codziennym życiu.
- Szczegóły
- Monika Tolko
- Kategoria: wydarzenia
- Odsłony: 1865

Nagrodzonym paniom serdecznie gratulujemy.
- Szczegóły
- Monika Szyszko
- Kategoria: wydarzenia
- Odsłony: 1861

16 października obchodziliśmy Europejski Dzień Przywracania Czynności Serca (Restart a Heart Day) – wyjątkową akcję, której celem jest promowanie nauki udzielania pierwszej pomocy oraz uświadamianie, jak ważna jest szybka reakcja w sytuacjach zagrożenia życia. W naszej szkole w wydarzeniu wzięli udział uczniowie klas I–III, którzy uczestniczyli w zajęciach praktycznych z zakresu resuscytacji krążeniowo-oddechowej (RKO). Pod czujnym okiem nauczycieli, pedagoga szkolnego oraz opiekunów szkolnego koła PCK dzieci uczyły się, jak rozpoznać osobę nieprzytomną, wezwać pomoc i prawidłowo uciskać klatkę piersiową.
- Szczegóły
- Joanna Czaban
- Kategoria: wydarzenia
- Odsłony: 1951

17.10. 2025 uczniowie kl. 7e wzięli udział w aż dwóch przedsięwzięciach poza terenem naszej szkoły. Najpierw udaliśmy się do Kamienicy Tyzenhauza na wystawę fotograficzną pt. „Bezdech”. O symbolice przedstawionej na owych zdjęciach i trudnym emocjonalnym przesłaniu ich autorki -Joanny Krukowskiej opowiedziała nam pani Aneta Tumiel. Mieliśmy też sposobność zwiedzić wraz z nią wszystkie piękne pracownie mieszczące się w Kamienicy Tyzenhauza i spotkać się ludźmi, którzy te pracownie prowadzą. Warsztaty tkackie, ceramiczne, graficzne, muzyczne są na wyciągnięcie ręki. Warto z nich skorzystać, warto rozwijać swe pasje, dać upust emocjom.
- Szczegóły
- Anetta Biegańska
- Kategoria: wydarzenia
- Odsłony: 2239

10 października 2025 r. w Szkole Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza w Sokółce obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Uroczystość miała swój początek o godz.13.00 w szkolnej auli. Słowo wstępne wygłosiła pani dyrektor SP1 – Joanna Zajczyk, która przywitała p. Bożenę Rećko - prezes Oddziału ZNP w Sokółce, przewodniczącą Szkolnej Rady Rodziców- p. Dorotę Augustynowicz, emerytowanych nauczycieli, nauczycieli szkoły, pracowników administracji i obsługi oraz uczniów.
- Szczegóły
- Anna Ponikwicka
- Kategoria: wydarzenia
- Odsłony: 1841

Dnia 2 października 2025 r. uczniowie klasy VII e, VII d, VIII d wraz z opiekunami Anną Ponikwicką, Beatą Borudulenko oraz Bartoszem Wojciechowskim udali się na wycieczkę. Rozpoczęła się ona od przyjazdu do Ciechanowca i spotkania z przewodnikiem. Najpierw zwiedziliśmy Muzeum Maszyn Parowych i Ciągników Rolniczych. Na wystawie są prezentowane dwie największe kolekcje techniczne, gromadzone od wielu lat w ciechanowskim muzeum.
- Szczegóły
- Beata Grecka
- Kategoria: wydarzenia
- Odsłony: 1846

7 października uczniowie naszej szkoły po raz czwarty wzięli udział w ogólnopolskiej akcji "Czytanie na przerwie", organizowanej w ramach Międzynarodowego Miesiąca Bibliotek Szkolnych. Celem wydarzenia jest promocja czytelnictwa oraz zachęcanie dzieci do sięgania po książki w codziennym szkolnym rytmie. W tym roku każda grupa wiekowa uczestniczyła w czytelniczym święcie w nieco inny sposób.
- Szczegóły
- Beata Grecka
- Kategoria: wydarzenia
- Odsłony: 1853

30.09.2025 r w naszej szkole odbyły się wybory do Małego Samorządu Szkolnego. Kandydaci ubiegający się o funkcję w samorządzie mieli okazję przedstawić swój program na plakatach przez siebie wykonanych. Nie zabrakło chwytliwych haseł: „dzień z telefonem”, „dzień bez jedynki” czy „większa ilość wycieczek”. Każdy z uczniów naszej szkoły mógł oddać głos na swojego kandydata.
Podkategorie
o nas
Dzień dzisiejszy i historia szkoly.
Strona 14 z 103
