W kwietniu na znak solidarności z osobami ze spektrum autyzmu "zaświeciliśmy na niebiesko". W ten nietypowy sposób, w domowych warunkach, tworzyliście, Drodzy Uczniowie, pomysłowe instalacje, serduszka, awatary i hasła.

O tym jak ważna jest umiejętność czytania w życiu człowieka nie trzeba chyba nikogo przekonywać. Warto zacząć od najmłodszych lat, by wyrobić u dziecka nawyk i potrzebę sięgania po lekturę, a najprostszym sposobem na to jest głośne czytanie. Czytanie dzieciom pobudza ich wyobraźnię i kreatywność, rozwija język, poszerza zasób słownictwa, daje swobodę wypowiadania się, poszerza wiedzę ogólną.

5 marca o godz. 14:30  w Sokólskim Domu Kultury odbyło się uroczyste podsumowanie konkursu" Zimowa Sokółka". W konkursie tym wzięli udział podopieczni świetlicy szkolnej, którzy pod nadzorem pani Beaty stworzyli przepiękne prace białymi kredkami lub pastelami na czarnej kartce. Wśród wielu nadesłanych prac   nagrodzono pracę Lucyny Jatkowskiej z kl. I a  i wyróżniono prace Kingi Karolczuk z kl. III b i Mikołaja Balickiego z kl. III d. Gratulujemy.

Drodzy Rodzice, czytajcie swoim pociechom już od najmłodszych lat. Mózg dziecka jest podatny na stymulację, jeśli słyszy głos rodziców siedzących obok lub (co najlepsze) trzymających je w ramionach - wtedy dziecko czuje się bezpiecznie. Czytający i rozmawiający ze swoją pociechą rodzic wywiera fundamentalny wpływ na rozwój mózgu swojego dziecka. Dzieci, którym rodzice od niemowlęctwa czytają książki, już w wieku 3 lat rozumieją dwukrotnie więcej słów niż dzieci, którym nikt nie czyta.

Każdy miesiąc ma swój wyjątkowy dzień. W przypadku marca są to aż dwa dni. 8 marca i 10 marca świętowaliśmy Dzień Kobiet i Dzień Mężczyzn.  Mały Samorząd Uczniowski wraz z opiekunkami zadbał o to, by w tych dniach Panie i Panowie mogli poczuć się wyjątkowo.

14 kwietnia Dzień Patrzenia w Niebo – to doskonała okazja by wyjść na zewnątrz i zobaczyć, co się dzieje nad naszymi głowami.

19 marca w oczekiwaniu na nadchodzącą wiosnę klasa I d wzięła udział w zajęciach " Kolorowa Marzanna"  zorganizowanych przez Muzeum Ziemi Sokólskiej.

Nasza zerówka została nominowana przez prywatne przedszkole „Marchewka” w Białymstoku do akcji  #Marchewkowychallenge.

W piątek 12- go marca obchodziliśmy Dzień Matematyki - królowej nauk. Była to wspaniała okazja do zaakcentowania ogromnej roli tej dziedziny nauki w życiu człowieka.

Dzień Kobiet to święto wszystkich pań - małych czy też dużych. Samorząd Uczniowski gorąco zachęca, aby w dniu 8 marca chłopcy z tej okazji złożyli, najpiękniejsze życzenia od serca, śmieszne, poważne, tradycyjne. Tego dnia warto pamiętać o wszystkich otaczających kobietach.

22 kwietnia na całym świecie obchodzony jest Międzynarodowy Dzień Ziemi - jest największym na świecie świętem ekologicznym, obchodzonym od 1970 r.

Dnia 16 marca klasa I d zaprezentowała przedstawienie pt." Jak choruje Elemelek, jak go leczą przyjaciele ?" na motywach opowieści Hanny Łochockiej.

26 lutego zorganizowany został w naszej szkole Dzień Śpiocha. Z tej okazji MSU zaprosił uczniów do wspólnej zabawy.

Dzień dzisiejszy i historia szkoly.