Zgodnie z powiedzeniem, iż podróże kształcą, młodzież gimnazjalna naszej szkoły poszerzała swoje horyzonty na wycieczce do Druskiennik.

1 grudnia dzieci z oddziału przedszkolnego odwiedził gość - Beata Tochwin - higienistka stomatologiczna. Ogromne zaciekawienie wzbudziły akcesoria, które są niezbędne w jej pracy.

14. XI.2017r. uczniowie klas gimnazjalnych  II a,  II b, III a  spędzili na wycieczce w Warszawie. Program mieliśmy bardzo urozmaicony i napięty, ale wszystko, co zostało zaplanowane, zrealizowaliśmy.

Mikołajki - święto, w którym obdarowujemy bliskich i znajomych drobnymi prezentami. W naszej klasie obchodziliśmy je w niezwykle radosnej atmosferze. Podekscytowani nastrojem i chęcią odkrycia, co za niespodzianki kryć się mogą w tajemniczych pakunkach, czekaliśmy na przybycie niezwykłego gościa. Bo w to że do nas przyjdzie, nie wątpiliśmy. Przez cały rok staraliśmy się być grzeczni, aby zasłużyć na wizytę takiego gościa.

21 listopada to Dzień Życzliwości i Pozdrowień, więc z okazji tego święta udekorowaliśmy korytarze i drzwi pomieszczeń klasowych plakatami z życzeniami dla swoich kolegów i koleżanek. Pamiętajmy, żebyśmy byli dla siebie mili i uprzejmi nie tylko w tym dniu.

25 listopada to dzień, kiedy obchodzi się urodziny Pluszowego Misia. Miś jest przyjacielem dzieci, czy wypada zapomnieć o urodzinach przyjaciela? My wraz z dziećmi z oddziału przedszkolnego 3-4 latków o przyjacielu nie zapomnieliśmy.

Listopad i grudzień to czas, w którym mażoretki pracują nie tylko na sali gimnastycznej ale również na lodowisku. Starsze  dziewczęta zaprezentowały się podczas oficjalnego otwarcia lodowiska miejskiego 16 listopada. Natomiast młodsza grupa wystąpiła podczas Mikołajkowych Zawodów Łyżwiarskich 11 grudnia. Obie prezentacje poprzedzały wielogodzinne próby i treningi.

W ostatnich dniach listopada Samorząd Uczniowski przeprowadził zbiórkę zabawek, środków higienicznych, pieluch i ubrań na rzecz pacjentów Oddziału Onkologii i Hematologii UDSK w Białymstoku.

Dnia 30 listopada 2017r. grupa przedszkolaków 3-4 latków wybrała się na wycieczkę do Muzeum Ziemi Sokólskiej na wystawę: pt. "Pracownia zabawek ludowych Marka Szyszki".

9 grudnia 2017 roku odbył się XXI Międzyszkolny Konkurs Recytatorski Poezji Adama Mickiewicza.

Dzięki uprzejmości Pani Burmistrz Ewy Kulikowskiej w poniedziałek, 26 listopada, starsze grupy mażoretek bawiły się na koncercie Szymona Wydry i jego zespołu Carpe Diem. Przed występem gwiazdy dziewczęta obejrzały prezentację dotyczącą ochrony środowiska a po koncercie zjadły kolację w McDonalds.

„Razem młodzi przyjaciele!... W szczęściu wszystkiego są wszystkich cele.” [Adam Mickiewicz]

23 listopada 2017 odbył się XXVI Szkolny Konkurs Recytatorski Poezji Adama Mickiewicza. Jak zwykle zgromadził liczną grupę młodych recytatorów, którzy zmierzyli się z niełatwą poezją naszego narodowego wieszcza.

8 grudnia 2017 r. uczniowie klas 7 i gimnazjalnych wraz z nauczycielami języka angielskiego uczestniczyli w maratonie pisania listów Amnesty International. W ten sposób i my również przyczyniliśmy się do solidarnego przeciwstawienia się naruszeniom praw człowieka na świecie.

W odpowiedzi na apel  Samorządu Uczniowskiego SP nr 1 klasa II a gimnazjum  przygotowała ,, pełną miskę'' produktów  dla zwierząt ze schroniska w naszym mieście. Zgromadziliśmy ponad  98 kg karmy oraz  sporą liczbę   poduszek i zabawek. Dzięki zaangażowaniu naszych Rodziców mogliśmy bez problemów zawieźć wszystko na miejsce.

Dnia 16 listopada 2017r. wybraliśmy się na zajęcia do Oddziału dla Dzieci Biblioteki Publicznej w Sokółce.

Dzień dzisiejszy i historia szkoly.