23 listopada 2019 r. o godz. 12.00 na Politechnice Białostockiej odbędzie się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2019/2020 w ramach inicjatywy ,,Podlaski Uniwersytet Dziecięcy’’. W tym dniu młodzi studenci otrzymają identyfikatory imienne, karty biblioteczne i indeksy.

Autokary w tym dniu będą podstawione na parkingu przed Zajazdem Bakunówka (przy Kościele św. Antoniego w Sokółce) o godz. 10.45. Mile widziany strój galowy.

Wolontariusze znowu w akcji. We wrześniu sprzątaliśmy groby przed kolejną rocznicą bitwy niemeńskiej, w październiku - uczestniczyliśmy w Ogólnopolskiej Zbiórce Żywności.

Otrzymaliśmy od Starosty Powiatu Sokólskiego zaproszenie na Powiatowy Bieg Niepodległości 2019 "1918 metrów wolności", który odbędzie się w dniu 08.11.2019r. w godzinach 10.00-13.00.

Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa w Białymstoku uprzejmie informuje, że na stronie internetowej została zamieszczona ankieta elektroniczna http://www.kowr.gov.pl/ankieta/5 oceniająca działania związane z promocją "Programu dla szkół" w roku szkolnym 2018/2019.

KOWR zwraca się z uprzejmą prośbą o wypełnienie w/w ankiety przez rodziców dzieci uczestniczących w programie. Zebrane dane będą miały wpływ na dalszą realizację "Programu dla szkół".

30 października odbyła się I sesja Młodzieżowej Rady Miasta Sokółka V kadencji. Młodzieżowa Rada Miasta obecnie liczy 18 radnych.

24 października na leśnych ścieżkach w pobliżu Szudziałowa rozegrane zostały Powiatowe Indywidualne Biegi Przełajowe.

Dnia 18.10 uczniowie klasy III d wraz z wychowawczynią Dorotą Sańko odwiedzili sokólski Oddział Biblioteki Publicznej dla Dzieci, gdzie gościł Tomasz Szwed - autor książek dziecięcych, kompozytor, piosenkarz, oraz psychoterapeuta.

Pasowanie na przedszkolaka to wyjątkowa uroczystość, która odbyła się 24 października w oddziałach przedszkolnych. Od samego rana trwały przygotowania.

24 października dzięki uprzejmości Dyrekcji dorośli pracownicy naszej szkoły mogli przystąpić do rejestracji w ogólnopolskiej bazie dawców szpiku oraz akcji organizowanej przez Fundację DKMS i wolontariat Zespołu Szkół w Sokółce.

29.10.2019 roku w świetlicy odbyło się  "Pasowanie na świetliczaka". Dzieci z klas pierwszych przygotowały część artystyczną złożoną z wierszy i piosenek.

23 10. 2019 r. w grupie maluszków i zerówki odbyło się spotkanie z policjantkami. Panie przybliżyły dzieciom zasady bezpieczeństwa w domu, w przedszkolu oraz zasady bezpiecznego poruszania się po drodze.

22 października 2019r. miała miejsce podniosła uroczystość związana z włączeniem klas pierwszych do społeczności uczniów Szkoły Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza w Sokółce.

Cały październik jest Międzynarodowym Miesiącem Dobroci dla Zwierząt. Obchody tego święta mają na celu przypomnienie wszystkim ludziom o prawach zwierząt, a przede wszystkim do ich godnego życia, bezpieczeństwa i wolności.

We wrześniu w oddziałach przedszkolnych odbyły się obchody Szkolnego Tygodnia Czytania Dzieciom.

Trzy drużyny z naszej szkoły wzięły udział w Finałach Wojewódzkich w Sztafetowych Biegach Przełajowych, które rozegrano w Przewięzi 19 października. Dużym sukcesem może pochwalić się sztafeta męska klas VII- VIII, która zajęła 5 miejsce w województwie. Gratulujemy

Dzień dzisiejszy i historia szkoly.