Z inicjatywy Biblioteki Publicznej w Sokółce i przy dofinansowaniu przez Sokólski Fundusz Lokalny został przeprowadzony konkurs poetycki na autorski utwór o tematyce patriotycznej, przeznaczony dla uczniów klas VI - VIII szkół podstawowych gminy Sokółka.

Tykocin to wrota Podlasia - jedna z najstarszych i najpiękniejszych miejscowości na Białostocczyźnie, licząca około 600 lat, nazywana też perłą baroku. To historyczne, królewskie miejsce, malowniczo położone nad rzeką Narew zwiedzili w minioną środę uczniowie klas VA, VC i VD.

W dniach 12-13 czerwca 2018r. odbył się finał VII edycji Konkursu wiedzy o zdrowym stylu życia "Trzymaj Formę".

Ostatni tydzień września uczniowie klas VII i VIII spędzili w malowniczej Bystrzycy Kłodzkiej. To już drugi raz młodzież z naszej szkoły miała okazję brać udział w warsztatach języka angielskiego połączonych z poznawaniem kultury różnych państw.

Po raz siódmy nasza szkoła przystępuje do Narodowego Czytania. Akcja ta przeprowadzana jest od 2012 r. i co roku bierzemy w niej czynny udział.

"Tego dnia było spokojnie. To dziwne, albowiem czas płynący w karbońskim lesie biegł jak szalony. Buchająca wszędzie zieleń przecięta została złotymi promieniami słonecznymi. Lecz coś, a raczej ktoś, również przecinał tę zieleń ..."

XVI Mistrzostwa Szkoły Podstawowej nr 1 w Sokółce w Biegach Przełajowych odbyły się 4.10.2018 roku na stadionie miejskim.

Dziecięcy zespół taneczny klas I – III wzbogacił się o nowe stroje narodowe z epoki Księstwa Warszawskiego.

Zwyczajem naszej szkoły koniec roku szkolnego to czas wycieczek szkolnych. Klasy piąte w dniach 13-15 czerwca 2018r wybrały się ze swoimi wychowawczyniami i panią Elą z biblioteki na wycieczkę do Trójmiasta.

25 września uczniowie klas IIb i IId pojechali na wycieczkę do Białowieży i Orzeszkowa. To była pierwsza tak daleka wyprawa drugoklasistów.

W niedzielę 9. września sokólskie Mażoretki wraz z Miejską Orkiestrą Dętą wystąpiły podczas Dożynek Gminnych w Starej Rozedrance. Wcześniej, podczas wakacji, dziewczęta zatańczyły podczas II Pikniku z Jagiellonią.

Nasi uczniowie odnieśli wielki sukces w X edycji Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym dla Gimnazjalistów Województwa Podlaskiego. Tym razem w gronie 10 laureatów znalazło się troje gimnazjalistów uczących się w Szkole Podstawowej nr 1 w Sokółce, a mianowicie Gabriela Mozolewska z klasy III a gimnazjum, Michał Kułak i Wojciech Zieziula z klasy III d gimnazjum.

W dniach 20-21 września 2018r. naszą szkołę odwiedził Planetobus - mobilne planetarium, w skład którego wchodziła kompletnie wyposażona kopuła planetaryjna oraz urządzenia i materiały, których zadaniem jest zachęcenie uczniów do poszerzania wiedzy o zjawiskach astronomicznych.

1 września 2018r. dziecięcy zespół taneczny z klas I-III ze Szkoły Podstawowej nr 1 w Sokółce zaprezentował się  mieszkańcom Sokółki podczas XX Letniej Akademii Wiedzy o Tatarach Polskich, której organizatorem było Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania Szlak Tatarski.

Finalista i laureat.

Dzień dzisiejszy i historia szkoly.