Zapraszamy wszystkich chętnych nauczycieli i rodziców do zapoznania się z ofertą biblioteki szkolnej dotyczącą literatury pedagogicznej. Informacje na ten temat znajdą państwo na stronie naszej szkoły w zakładce "katalog biblioteczny".

21 czerwca Dniem Rodziny rozpoczęliśmy obchody stulecia szkoły. Do zabawy zaprosiliśmy całe rodziny, by wspólnie poświęcić czas najmłodszym, ale też zintegrować rodziców. Dzieciaków do harców nie trzeba było zachęcać. Dorośli też szybko poczuli się dziećmi i dali się wciągnąć w wir zabawy.

Tajemnice starożytnego Egiptu.
W piątkowy wieczór nasza szkoła wcale nie opustoszała. Otóż, o godzinie 18 w szkolnej bibliotece zebrali się uczniowie klas IV - VI, by wspólnie z nauczycielkami, Marią Krupą i Elżbietą Gryszko, przeżyć niesamowite chwile z książką  Agnieszki Stelmaszyk "Tajemnica klejnotu Nefertiti", a przy okazji rozszyfrować kilka zagadek starożytnego Egiptu.

Uczniowie klas 7 i 6 w dniach 23-27 września 2017r. wzięli udział w 5-dniowym projekcie pt. “Euroweek” w Lądku Zdrój na Ziemi Kłodzkiej. Uważa się, że jest to jeden z najciekawszych programów edukacyjnych w Polsce. Zadowolenie uczniów po zakończeniu zajęć potwierdziło tę opinię.

Na apelu szkolnym w  dniu 14 czerwca podsumowaliśmy konkurs "Moja szkoła ma 100 lat". Pani Dyrektor Krystyna Pakuła wręczyła nagrodzonym nagrody książkowe, a pozostałym uczestnikom kolorowe kalendarze.

W dniach 15-19 maja 2017 r. klasy szóste uczestniczyły w czterodniowej wycieczce. Celem podróży były Góry Stołowe, Skalne Miasto w Czechach, Praga oraz Wrocław.

Mistrzostwa Szkoły Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza w Sokółce w biegach przełajowych planowane są na dzień 4 października 2017 roku (środa).
Zasady:
1.    Z każdej klasy (klasy IV- VII oraz klasy gimnazjalne)  startują chętni uczniowie.
2.    Trzy  pierwsze osoby w każdej kategorii biegowej otrzymują medale i dyplomy.
3.    Uczniowie którzy chcą  wziąć udział w zawodach muszą posiadać zgodę rodziców.

W dniach 8-9 .06. 2017 r  klasy IV wybrały się na wycieczkę: Toruń –Kłodawa –Łęczyca. Wybraliśmy się bardzo wcześnie, zbiórka była o 4:15 rano, wyruszyliśmy na dwa autokary.

26 maja 2017 r. uczniowie klas pierwszych wraz z wychowawczyniami wybrali się na wycieczkę do Wioski Indiańskiej "Puszczykówka" w Pokośnie.

10 września mażoretki wraz z Młodzieżową Orkiestrą Dętą wystąpiły podczas Dożynek Gminnych w Sokolanach a 24 września w koncercie podczas obchodów rocznicy Bitwy Niemeńskiej.

Przełom kwietnia i maja przyniósł nam sporo pomyślnych wiadomości o laureatach międzynarodowych, ogólnopolskich i miejskich konkursów plastycznych.

W piątek (19 maja) Samorząd Uczniowski zorganizował kolejną z "przebieranych akcji". Tego dnia księżniczki, damy dworu i rycerze zagościli w naszych szkolnych murach. Akcja ta szczególnie spodobała się uczniom klas I-III. Dziękujemy za zaangażowanie uczniom i ich rodzicom.

Rozpoczęcie roku szkolnego w oddziale przedszkolnym przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza w Sokółce:

1. grupa dzieci młodszych (3-4 latki) - 1 września 2017r. (piątek) w godzinach 6:30-16:30
  2. grupa dzieci starszych (5-6 latki) - 4 września 2017r. (poniedziałek) w godzinach 7:30-12:30; od 12:30 opieka w świetlicy (dzieci 6-letnie)

Minął kolejny rok szkolny. Uczestniczyliśmy w licznych uroczystościach, imprezach, niezwykłych (i zwykłych) lekcjach, niesamowitych wycieczkach. Przeżyliśmy wiele wspaniałych chwil pełnych wrażeń każdego szkolnego dnia.

Dnia 16 maja 2017r. dzieci z oddziału przedszkolnego wraz z paniami wybrały się na wycieczkę do Majątku Howieny w Pomigaczach. Na miejscu czekały na nas przesympatyczne panie farmerki, które oprowadziły nas po Mini Zoo.

Dzień dzisiejszy i historia szkoly.