W dniach 12-13 czerwca 2018r. odbył się finał VII edycji Konkursu wiedzy o zdrowym stylu życia "Trzymaj Formę".

Rodzinka! Ach, rodzinka.

11 czerwca 2018 r. w Szkole Podstawowej nr 1 im. A. Mickiewicza została zorganizowana impreza integracyjna ph. "Dzień Rodziny”. Miała ona po raz kolejny przypomnieć wszystkim, że rodzina jest najważniejsza.

30 maja 2018 r. uczniowie klasy 7d wybrali się na nietypową wycieczkę. Jej celem było poznanie skrawka historii naszego miasta zamkniętej w miejscowych pomnikach. Oto co napisały uczennice.

"Tego dnia było spokojnie. To dziwne, albowiem czas płynący w karbońskim lesie biegł jak szalony. Buchająca wszędzie zieleń przecięta została złotymi promieniami słonecznymi. Lecz coś, a raczej ktoś, również przecinał tę zieleń ..."

12 czerwca uczniowie klas IV b i IV e  pojechały na wycieczkę, na której poznawali uroki ziem kurpiowskich. Pierwszym przystankiem na naszej trasie był Nowogród - malowniczo położony nad Narwią skansen, w którym mogliśmy podziwiać budynki gospodarskie nawet z XVIII wieku.

29 maja 2018 roku młodsza grupa mażoretek wzięła udział w Wojewódzkim Przeglądzie Nowoczesnych Form Tańca (Festiwalu Tańca Pamięci Andrzeja Wawrzeniuka), który odbył się w Młodzieżowym Domu Kultury w Białymstoku.

Zwyczajem naszej szkoły koniec roku szkolnego to czas wycieczek szkolnych. Klasy piąte w dniach 13-15 czerwca 2018r wybrały się ze swoimi wychowawczyniami i panią Elą z biblioteki na wycieczkę do Trójmiasta.

W dniach 4- 8 czerwca 42 uczniów klas VI- tych wyruszyło o 4 rano autokarem po górską przygodę.

W niedzielę 3 czerwca 2018r w Białymstoku odbyły XIII Międzynarodowe Prezentacje Mażoretek, Tamburmajorek i Cheerleaderek POM-PA 2018.

Nasi uczniowie odnieśli wielki sukces w X edycji Konkursu Wiedzy o Samorządzie Terytorialnym dla Gimnazjalistów Województwa Podlaskiego. Tym razem w gronie 10 laureatów znalazło się troje gimnazjalistów uczących się w Szkole Podstawowej nr 1 w Sokółce, a mianowicie Gabriela Mozolewska z klasy III a gimnazjum, Michał Kułak i Wojciech Zieziula z klasy III d gimnazjum.

Jak co roku, wśród laureatów wojewódzkich konkursów przedmiotowych dla uczniów szkół gimnazjalnych, znaleźli się również uczniowie sokólskiej „Jedynki” (wcześniej Gimnazjum im. Jana Pawła II, obecnie SP im. Adama Mickiewicza). Tym razem jest ich siedmioro z dziewięcioma tytułami laureata.

5 czerwca uczniowie klas III gimnazjum brali udział w projekcie prozdrowotnym na temat umiejętności czytania etykiet na produktach żywnościowych. Dzięki tym zajęciom młodzież dowiedziała się, dlaczego warto je czytać, ponieważ obecnie na półkach sklepowych znaleźć możemy tysiące produktów spożywczych.

Finalista i laureat.

8 czerwca o godzinie 10.00 odbyła się III edycja największej akcji czytelniczej w Polsce "Jak nie czytam, jak czytam". Jej celem jest promowanie czytania dla przyjemności, bez przymusu, w miłej atmosferze, wraz z rówieśnikami i nauczycielami.

W dniach 25 – 27 maja w Łodzi odbył się finał XXVI Ogólnopolskiej Olimpiady Promocji Zdrowego Stylu Życia PCK, w której uczennica Szkoły Podstawowej nr 1 w Sokółce Kamila Karpienko zajęła III miejsce.

Dzień dzisiejszy i historia szkoly.