"Śpieszmy się kochać ludzi, tak szybko odchodzą"
ks. Jan Twardowski

16 marca 2018 r. uczniowie naszej szkoły wzięli udział w II Powiatowym Konkursie Języka Angielskiego i Rosyjskiego – POLIGLOTA. Konkurs ten został zorganizowany przez Zespół Szkół Rolniczych w Sokółce.

"Kobieta jest organizmem ultradoskonałym.
Potrafi się regenerować po ekstremalnie ciężkich
doświadczeniach. Przetrwa wszystko".

Dnia 11 kwietnia 2018 r. dzieci z oddziału przedszkolnego (grupa 3-4 latków i 5-6 latków) wraz z wychowawczyniami wybrały się na bardzo ciekawą wycieczkę do Komendy Powiatowej Straży Pożarnej w Sokółce.

16 marca klasa IV b wybrała się na wycieczkę do Skansenu w Jurowcach. W planie mieliśmy warsztaty wykonywania palm wielkanocnych techniką kurpiowską oraz pokazy sokolników.

1 marca w Bibliotece Publicznej w Sokółce odbyły się warsztaty "Jestem wartościowym człowiekiem" przeprowadzone przez pedagog z Poradni Psychologiczno - Pedagogicznej - Martę Szutko-Biernacką. W zajęciach wzięli udział uczniowie klasy IVd ze Szkoły Podstawowej Nr 1 w Sokółce.

12 kwietnia 2018 roku, w ramach obchodów 100-lecia szkoły, w kinie „Sokół” odbył się koncert. ucznia klasy IVb Michała Januszkiewicza.

W kinie ”Sokół”, dnia 15.03.2018 r., odbył się pierwszy z serii koncertów organizowanych z okazji setnej rocznicy powstania Szkoły Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza w Sokółce.

Dnia 27 lutego 2018 roku, wzorem lat ubiegłych, w naszej szkole odbyły się eliminacje gminne Ogólnopolskiego Turnieju Wiedzy Pożarniczej "Młodzież Zapobiega Pożarom".

Z okazji Międzynarodowego Dnia Poezji, który przypada 27 marca, uczniowie klasy IV D odwiedzili Oddział dla Dzieci Biblioteki Publicznej w Sokółce. Warsztaty edukacyjne miały na celu ukazanie innego oblicza poezji.

7 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 4 w Augustowie odbył się turniej finałowy grupy północnej województwa podlaskiego w piłce siatkowej chłopców.

Gdy zapaliły się światła w kinie, na sali nadal panowała cisza. Młodzież w milczeniu wstawała  z foteli i kierowała się do wyjścia. Teraz również nikt nie podnosił głosu, nie wybuchał głośnym pustym śmiechem, nie popychał, nie wybiegał. Pięknie, wzruszająco! Magia kina! Magia filmu "Najlepszy'', który wywołał tyle różnych emocji, bo poruszał problemy ważne w życiu każdego młodego człowieka.

22 marca obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Języków Obcych. Dzień ten zaczęliśmy od przedstawienia świąt wiosennych popularnych w krajach anglojęzycznych, Niemczech i Rosji.

Są filmy, które obejrzeć powinien każdy i książki, które powinien przeczytać każdy. W przypadku "Cudownego chłopca'' trzeba zrobić i jedno i drugie. Zapytasz po co,  zwłaszcza gdy, być może, nie jesteś miłośnikiem ani kina, ani literatury. Odpowiem Ci krótko. Po to, aby odkryć w sobie wrażliwość i własną wyjątkowość, aby zmierzyć się ze stereotypowym patrzeniem na drugą osobę przez pryzmat jej wyglądu. Wreszcie, aby zrozumieć, że każdy człowiek zasługuje na akceptację bez względu na to, jaką ma powierzchowność.

19 lutego w naszej szkole odbyła się gminna gala wręczenia Stypendiów Burmistrza Sokółki za wysokie wyniki w nauce. Z rąk pani Burmistrz Ewy Kulikowskiej ze Szkoły Podstawowej nr 1 stypendia otrzymało 30 uczniów klas gimnazjalnych i 36 klas IV- VII. Uroczystość uświetnił występ koła teatralnego pod kierownictwem pani Bożeny Rudź oraz sokólskie mażoretki.

Dzień dzisiejszy i historia szkoly.