• Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza w Sokółce informuje, że oddział przedszkolny w roku szkolnym 2020/2021 pracuje w następujących godzinach:
    • 7:30 - 12:30 – zajęcia z podstawy programowej
    • 12:30 - 14:30 – zajęcia opiekuńcze
  • Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza w Sokółce informuje, że dzieci uczęszczające do grupy 3-4 latków (roczniki 2015 i 2016) naszej szkoły mogą kontynuować wychowanie przedszkolne w Przedszkolu nr 5 w Sokółce lub w każdym innym przedszkolu w Sokółce w roku 2020/2021. Deklaracje o kontynuacji należy złożyć do dnia 28.02.2020 r.
  • W roku szkolnym 2020/2021 przy Szkole Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza w Sokółce będzie tylko jeden oddział dzieci sześcioletnich (urodzonych w 2014 r.). Deklaracja kontynuacji wychowania przedszkolnego dziecka w oddziale przedszkolnym
  • Dyrektor Szkoły Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza w Sokółce informuje, że 2 marca 2020 roku rozpoczną się zapisy i rekrutacja do oddziału przedszkolnego i klas pierwszych Szkoły Podstawowej nr 1 na rok szkolny 2020/2021. Szczegółowe informacje znajdują się w części Rekrutacja.

Fotograficzna relacja z obchodów jubileuszu stulecia szkoły. Autorem zdjęć jest pan Daniel Ejsmont.

Fotorelacja 1

Pamiątkowe tablice

Sobotni poranek, a na Mickiewicza i Grodzieńskiej głośna muzyka, blask instrumentów, różowe i turkusowe spódniczki, młodzi ludzie. Na uczniowskich bluzkach i koszulach niebieski emblemat. Powinien kojarzyć się z niezapominajkami?

1. Pierwsze lata szkoły.

Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Adama Mickiewicza w Sokółce istnieje od 1918 r. Budynek szkoły, w którym uczą się obecnie klasy I - III wybudowany został w 1912 r. i służył jako rosyjskie gimnazjum.

Początki miasta sięgają XV wieku, kiedy wzniesiono tu dwór myśliwski, jeden z ośrodków starostwa grodzieńskiego. W XVI wieku stał się on własnością królowej Bony, która z całą energią przystąpiła do egzekucji dóbr królewskich na Litwie. Jej syn, ostatni z Jagiellonów, Zygmunt August, ufundował w 1565roku kościół katolicki.
W roku 1609 król Zygmunt III Waza nadał Sokółce prawa miejskie, a w 1631r. stała się parafią pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny.