Fotograficzna relacja z obchodów jubileuszu stulecia szkoły. Autorem zdjęć jest pan Daniel Ejsmont.

Fotorelacja 1

Pamiątkowe tablice

Sobotni poranek, a na Mickiewicza i Grodzieńskiej głośna muzyka, blask instrumentów, różowe i turkusowe spódniczki, młodzi ludzie. Na uczniowskich bluzkach i koszulach niebieski emblemat. Powinien kojarzyć się z niezapominajkami?

1. Pierwsze lata szkoły.

Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Adama Mickiewicza w Sokółce istnieje od 1918 r. Budynek szkoły, w którym uczą się obecnie klasy I - III wybudowany został w 1912 r. i służył jako rosyjskie gimnazjum.

Początki miasta sięgają XV wieku, kiedy wzniesiono tu dwór myśliwski, jeden z ośrodków starostwa grodzieńskiego. W XVI wieku stał się on własnością królowej Bony, która z całą energią przystąpiła do egzekucji dóbr królewskich na Litwie. Jej syn, ostatni z Jagiellonów, Zygmunt August, ufundował w 1565roku kościół katolicki.
W roku 1609 król Zygmunt III Waza nadał Sokółce prawa miejskie, a w 1631r. stała się parafią pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny.