Testy diagnostyczne (próbne egzaminy ósmoklasisty) w klasach ósmych zostaną przeprowadzone zgodnie z poniższym harmonogramem:

• 17 marca br. (środa), godzina 9:00 – język polski [120 minut (180)]
  • 18 marca br. (czwartek), godzina 9:00 – matematyka [100 minut (150)]
  • 19 marca br. (piątek), godzina 9:00 – język angielski / język rosyjski [90 minut (135)]

Od 18 stycznia 2021 roku szkoła funkcjonuje w trybie hybrydowym.

1. Klasy I - III - zajęcia w trybie stacjonarnym. Klasy pierwsze i drugie mają zajęcia w budynku pierwszym a klasy trzecie - w budynku drugim. W obu budynkach funkcjonuje świetlica szkolna i stołówka.
    Zajęcia klas I - III odbywają się zgodnie z następującym planem lekcji: plan lekcji klas I - III, obowiązuje od 18 stycznia 2021 r.
    Autobus odwożący dzieci ze szkoły do domu będzie odjeżdżać o godzinie 14:45.
  2. Klasy IV - VIII - zajęcia w trybie zdalnym na podstawie planu lekcji.

Z uwagi na panującą sytuację epidemiczną zmianie ulegają niektóre zasady funkcjonowania szkoły.

1. Wszystkich na terenie szkoły obowiązuje noszenia masek lub przyłbic ochronnych.
  2. Na terenie szkoły w każdej sytuacji należy zachować bezpieczną wzajemną odległość.

1. Akademia cyfrowego edukatora

Fotograficzna relacja z obchodów jubileuszu stulecia szkoły. Autorem zdjęć jest pan Daniel Ejsmont.

Fotorelacja 1

Pamiątkowe tablice

Sobotni poranek, a na Mickiewicza i Grodzieńskiej głośna muzyka, blask instrumentów, różowe i turkusowe spódniczki, młodzi ludzie. Na uczniowskich bluzkach i koszulach niebieski emblemat. Powinien kojarzyć się z niezapominajkami?

1. Pierwsze lata szkoły.

Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Adama Mickiewicza w Sokółce istnieje od 1918 r. Budynek szkoły, w którym uczą się obecnie klasy I - III wybudowany został w 1912 r. i służył jako rosyjskie gimnazjum.

Początki miasta sięgają XV wieku, kiedy wzniesiono tu dwór myśliwski, jeden z ośrodków starostwa grodzieńskiego. W XVI wieku stał się on własnością królowej Bony, która z całą energią przystąpiła do egzekucji dóbr królewskich na Litwie. Jej syn, ostatni z Jagiellonów, Zygmunt August, ufundował w 1565roku kościół katolicki.
W roku 1609 król Zygmunt III Waza nadał Sokółce prawa miejskie, a w 1631r. stała się parafią pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny.