Laureatką Literackiej Nagrody Nobla 2019 jest polska pisarka Olga Tokarczuk. Pisarka otrzymała literackiego Nobla za rok 2018, gdy nagroda nie została przyznana. Olga Tokarczuk jest polską pisarką, eseistką, autorką scenariuszy, poetką, psychologiem.Do tej pory została laureatką The Man Booker International Prize 2018 za powieść "Bieguni" oraz dwukrotną laureatką Nagrody Literackiej "Nike" za powieści: "Bieguni" ( 2008r.), "Księgi Jakubowe" ( 2015r.).

Fotograficzna relacja z obchodów jubileuszu stulecia szkoły. Autorem zdjęć jest pan Daniel Ejsmont.

Fotorelacja 1

Pamiątkowe tablice

Początki miasta sięgają XV wieku, kiedy wzniesiono tu dwór myśliwski, jeden z ośrodków starostwa grodzieńskiego. W XVI wieku stał się on własnością królowej Bony, która z całą energią przystąpiła do egzekucji dóbr królewskich na Litwie. Jej syn, ostatni z Jagiellonów, Zygmunt August, ufundował w 1565roku kościół katolicki.
W roku 1609 król Zygmunt III Waza nadał Sokółce prawa miejskie, a w 1631r. stała się parafią pod wezwaniem Wniebowzięcia Najświętszej Marii Panny.

Sobotni poranek, a na Mickiewicza i Grodzieńskiej głośna muzyka, blask instrumentów, różowe i turkusowe spódniczki, młodzi ludzie. Na uczniowskich bluzkach i koszulach niebieski emblemat. Powinien kojarzyć się z niezapominajkami?

1. Pierwsze lata szkoły.

Szkoła Podstawowa Nr 1 im. Adama Mickiewicza w Sokółce istnieje od 1918 r. Budynek szkoły, w którym uczą się obecnie klasy I - III wybudowany został w 1912 r. i służył jako rosyjskie gimnazjum.