Od 17 maja rozpoczyna się rekrutacja do szkół ponadpodstawowych. Decyzja o wyborze szkoły i zawodu jest jedną z trudniejszych decyzji, by ułatwić przejście przez cały proces rekrutacyjny opracowałam krótki poradnik „Jak wybrać dobrą szkołę ponadpodstawową?”. Zostały w nim zamieszczone informacje o szkołach ponadpodstawowych w Sokółce i w Białymstoku oraz podano zasady dotyczące tegorocznej rekrutacji.

W tym roku w Sokółce po raz pierwszy będzie wprowadzony e-nabór czyli zdalna rekrutacja elektroniczna. Zostaną nim objęte wszystkie szkoły ponadpodstawowe prowadzone przez Powiat Sokólski. Link do internetowej rekrutacji: https://powiatsokolski.edu.com.pl/kandydat/app/access_locked.html
Zapraszam do obejrzenia filmiku szkoleniowego "Jak korzystać z systemu naboru elektronicznego?" Film ten odpowie na wszystkie pytania i wątpliwości związane z tegoroczną rekrutacją.

W przypadku wyboru szkół w Białymstoku został tam opracowany trochę inny system informatyczny niż w Sokółce. Zostały nim objęte wszystkie szkoły ponadpodstawowe dla młodzieży prowadzone przez Miasto Białystok. Zalogowanie się do systemu elektronicznego jest możliwe po wpisaniu adresu:

http://bialystok.e-omikron.pl

W razie pytań służę wsparciem i pomocą

Marta Doroszkiewicz – szkolny doradca zawodowy