Powiatowy Bieg Niepodległości pn. „1918 metrów wolności” na stałe wpisał się już w krajobraz obchodów Święta Niepodległości w Sokółce. Pomimo niesprzyjającej pogody w inicjatywie tej wzięła udział rekordowa liczba ponad 730 uczestników. Wśród nich znalazło się aż 123 uczniów z naszej szkoły.

Wydarzenie to każdego roku cieszy się dużą  popularnością. Jego celem jest: upamiętnienie 104 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę, popularyzacja biegania jako najprostszej formy ruchu, propagowanie zdrowego trybu życia wśród lokalnej społeczności, promocja postaw patriotycznych poprzez wspólne celebrowanie daty 11 listopada. Biorą w nim udział zarówno zapaleni biegacze, jak i amatorzy chcący sprawdzić swoje możliwości i w ten sposób uczcić niepodległość Polski.

 Punktualnie o godzinie 10.00 wszyscy zebrani z dumą i powagą odśpiewali hymn Polski. Następnie, po krótkiej rozgrzewce, nasza młodzież w swoich kategoriach wiekowych pokonywała dystans  1200 metrów. Trasa wiodła ulicami: Sikorskiego, Dąbrowskiego, Ściegiennego, Piłsudskiego. Wszyscy wystartowali w białych lub czerwonych koszulkach z logo biegu a każdy uczestnik otrzymał na mecie pamiątkowy medal. Po zakończonych biegach na podium stanęli najlepsi biegacze i biegaczki z każdego rocznika. Otrzymali oni drobne upominki a zwycięzcom pan starosta Piotr Rećko wręczył puchary.

fotorelacja

Podstawą usługi pomiaru czasu w tym biegu masowym  było wykonanie odczytów czasowych dla chipów wklejonych pod numer startowy.  Liczył się tzw. czas netto - mierzony od chwili przekroczenia przez każdy chip linii startu do momentu przebiegnięcia linii mety.

Najwyżej sklasyfikowani uczniowie naszej szkoły:

III miejsce- Ada Nelke 4a

I miejsce- Kseniya Rotkevich 5e

III miejsce- Jakub Słyż 5e

II miejsce Karol Piekarski 5d

I miejsce- Paulina Breczko 6b

II miejsce- Milena Sikorska 6e

III miejsce- Aleksandra Czarnowicz 6a

III miejsce- Kacper Tomaszczyk 8c (2009)

I miejsce- Filip Dziaduła 8d (2008)

I miejsce- Szymon Zabłocki 8e (2008)

II miejsce- Przemysław Zwierzyński 8e (2008)

 

Wszystkim zawodnikom za udział w tym patriotycznym biegu

dziękują nauczyciele wychowania fizycznego.