Albert Einstein powiedział: „Jeśli chcesz, aby twoje dzieci były inteligentne, czytaj im bajki. Jeśli chcesz, aby były bardziej inteligentne, czytaj im więcej bajek.”

14 czerwca biblioteka szkolna gościła dzieci z klasy Ia oraz ich rodziców na imprezie czytelniczej pod hasłem „Poczytaj mi tato, mamo”. Spotkanie odbyło się w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa.

Na początku nauczycielka bibliotekarka powiedziała o korzyściach płynących z czytania dzieciom bajek. Następnie uczniowie wykonywali zdania związane z najpopularniejszymi baśniami. Między innymi odgadywali „Jak brzmi prawidłowy tytuł baśni?” czy bawili się w skojarzenia. Potem rodzice czytali swoim dzieciom „Bajkę o rybaku i rybce” Aleksandra Puszkina. Kolejne zadania związane były z przeczytaną lekturą. Dzieci odpowiadały na pytania dotyczące wysłuchanej baśni oraz porządkowały wydarzenia z lektury, dopasowując tekst do ilustracji. Ostatnim punktem spotkania było wykonanie pracy plastycznej na temat „O co poprosiłbyś złotą rybkę?” Dzieci świetnie się bawiły oraz wykazały się doskonałą znajomością bajkowych bohaterów. Dziękujemy wszystkim rodzicom za zaangażowanie i aktywny udział w spotkaniu.

Galeria zdjęć: Ewa Krychniak https://photos.app.goo.gl/K7SXMcVnSfMy19ZP9