Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia (ŚDTM) (ang. World Multiplication Table Day) to akcja edukacyjna, która odbywa się każdego roku, a jej celem jest propagowanie uczenia się matematyki poprzez zabawę. W tym roku w naszej szkole w akcji wzięli udział wszyscy uczniowie, którzy w przyjemny i nieszablonowy sposób przypomnieli tabliczkę mnożenia.

Sprawdzano ją w niecodzienny sposób – podczas różnorodnych zabaw, wykonywania kolorowanek, plakatów, konkursów itp.  W klasach I – III uczniowie zapełniali drzewo przygotowanymi przez siebie kolorowymi liśćmi oraz uzupełniali i kolorowali rysunki wklejone do zeszytu. W klasach IV – VIII akcja rozpoczęła się 18 września, kiedy to zespół matematyków przeprowadził wśród wszystkich uczniów konkurs wyłaniający „Klasowych Mistrzów Tabliczki Mnożenia”. Ci, którzy zdobyli pierwsze, drugie i trzecie miejsce otrzymali dyplomy i drobne upominki. Poza tym uczniowie wraz z wychowawcami udekorowali drzwi swoich klas plakatami promującymi „Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia”. W dniu 2 października 2023 roku odbyły się eliminacje wyłaniające „Mistrzów Tabliczki Mnożenia wśród klas IV-VIII”.Mistrzowie otrzymali dyplomy i nagrody.

„Mistrzem Tabliczki Mnożenia wśród klas czwartych” została Julia Lasota,
„Mistrzem Tabliczki Mnożenia wśród klas piątych” został Igor Płocharczyk,
„Mistrzem Tabliczki Mnożenia wśród klas szóstych” została Karolina Cilulko,
„Mistrzem Tabliczki Mnożenia wśród klas siódmych” została Paulina Breczko,
„Mistrzem Tabliczki Mnożenia wśród klas ósmych” została Nikola Łapicz.

Gry i zabawy dostarczyły wszystkim wiele emocji i pozwoliły utrwalić tak potrzebną na co dzień bohaterkę tych gier, czyli tabliczkę mnożenia. Gratulujemy wszystkim mistrzom, a tym którym nie udało się w tym roku, zachęcamy do systematycznych powtórek i próby swoich sił za rok.

Dorota Lewosz