19 października klasa 3d wybrała się na wycieczkę do Białegostoku, by poznać niezwykłe miejsce, jakim jest Kampus Uniwersytetu w Białymstoku. Niezwykłe, szklane budynki zaprojektował ten sam architekt, który projektował Operę i Filharmonię Podlaską oraz budynki Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego, prof. Marek Budzyński.

Można tu studiować na wydziale Informatyki, Biologii, Fizyki, Chemii, Matematyki. Budynki są połączone szklanymi kładkami.  Na środku placu zwanego Plac Syntezy Nauki stoi szklana, popękana kula symbolizująca Wielki Wybuch. Odwiedziliśmy Planetarium wraz z Obserwatorium Astronomicznym, gdzie obejrzeliśmy niezwykły film w formacie 3 D ,,Na skrzydłach marzeń''. Następnie na Wydziale Biologii odwiedziliśmy Uniwersyteckie Centrum Przyrodnicze, gdzie ze wspaniałą przewodniczką, panią dr Matwiejuk, dzieci poznały fascynujący świat przyrody naszego regionu, rafy koralowej czy Antarktydy. Ciekawy był też spacer po salach, zakamarkach, magazynach Uniwersyteckiej Biblioteki. Mieści się tam również gabinet Prezydenta Ryszarda Kaczorowskiego.  Może kiedyś ktoś z klasy wróci tam kiedyś jako student?!