Dnia 9 listopada br. uczniowie klas Ve, Vc, Vb wraz z opiekunami pojechali do Warszawy. Wycieczka rozpoczęła się od spaceru po warszawskiej Starówce. Uczniowie podziwiali Plac Zamkowy, Kolumnę Zygmunta III Wazy, dziedziniec Zamku Królewskiego, Rynek Starego Miasta.

Później obserwowali zmianę warty przed Grobem Nieznanego Żołnierza, która odbywa się o każdej pełnej godzinie. Następnie złożyli wizytę w Centrum Nauki Kopernik, gdzie mogli poznawać prawa nauki poprzez samodzielne prowadzenie doświadczeń na interaktywnych wystawach. Natomiast w Muzeum Narodowym uczniowie uczestniczyli w nadzwyczaj interesującej lekcji muzealnej ph. „Muzealne przeboje”.
Wyjazd piątoklasistów do Warszawy łączył przyjemne z pożytecznym, czyli naukę z rozrywką. Uczniowie nie tylko atrakcyjnie spędzili czas, ale także poszerzyli swoją wiedzę z zakresu historii i nauk ścisłych.