Z okazji Narodowego Święta Niepodległości, uczniowie klasy 3c przygotowali, pod kierunkiem wychowawczyni pani Katarzyny Wysztygiel, uroczystą akademię.

Dzieci recytowały patriotyczne wiersze, śpiewały piosenki i zapoznały swoich kolegów i koleżanki z najważniejszymi faktami historycznymi, które przyczyniły się do odzyskania przez Polskę niepodległości po 123 latach niewoli. Występ uświetniły uczennice, które zagrały na skrzypcach i klarnecie.
Kolejnym elementem obchodów Narodowego Święta Niepodległości było włączenie się do ogólnopolskiej akcji "Szkoła do hymnu". O godzinie 11:11 odświętnie ubrani uczniowie z przypiętymi kotylionami w barwach narodowych, nauczyciele oraz pracownicy szkoły wspólnie odśpiewali hymn na sali gimnastycznej.

Katarzyna Wysztygiel