Połączenie wysokiej sprawności fizycznej i ogromnego zaangażowania z szerokim wachlarzem przeróżnych emocji, towarzyszących sportowej rywalizacji, oglądaliśmy 6 grudnia podczas Gminnej Mikołajkowej Olimpijki klas I-III.

Gospodarzem rozgrywek o puchar Burmistrz Sokółki była Szkoła Podstawowa nr 1, a organizatorami nauczyciele wychowania fizycznego. Wszystkich zawodników, opiekunów i kibiców oficjalnie powitali: wiceburmistrz Sokółki pan Adam Kowalczuk oraz wicedyrektor SP1  pani Małgorzata Kasperuk. W zawodach udział wzięło blisko 100 dzieci z pięciu szkół. Tradycyjnie turniej składał się z sześciu torów sprawnościowych, a reprezentanci poszczególnych roczników współpracowali w 6- osobowych zespołach.  Za miejsca I-III szkoły otrzymały pamiątkowe puchary, ale najważniejsze, obowiązkowe atrybuty każdego wydarzenia sportowego, czyli medale, trafiły na szyje wszystkich uczestników. Nie zabrakło też słodkich upominków.

Chwile wytchnienia pomiędzy kolejnymi startami uświetniły występy zespołów tanecznych klas czwartych, piątych i szóstych. Obsługą techniczną zawodów zajmowały się niezawodne dziewczęta z klas 7e i 7d.

zdjęcia i filmiki

Wyniki: