13 grudnia klasa IIIa uczestniczyła w zajęciach prowadzonych przez panie z Oddziału dla Dzieci Miejskiej Biblioteki Publicznej w Sokółce. Spotkanie było okazją do poznania specyfiki pracy biblioteki innej niż szkolna.

Uczniowie obejrzeli księgę inwentarzową, w której zapisany jest każdy egzemplarz będący własnością tej instytucji. Pani bibliotekarka zaprezentowała również kartę czytelnika i kartę książki oraz przedstawiła zasady wypożyczania zbiorów. Poinformowała też dzieci, w jaki sposób mogą dołączyć do grona czytelników, co spotkało się z ogromnym zainteresowaniem. Uczniowie mieli okazję podziwiać wystawkę nietypowych książek, mogli dotykać egzemplarzy pisanych alfabetem Braille’a. Dzieci zachwyciły się również miniaturowymi książeczkami oraz rozwinęły najdłuższą kartę książki znajdującej się w zbiorach biblioteki. Następnie obejrzały prezentację na temat „Historii książek”. Spotkanie bardzo się uczniom podobało, a kilkoro z nich zadeklarowało chęć korzystania ze zbiorów Oddziału dla Dzieci. Na zakończenie młodzi czytelnicy otrzymali słodki poczęstunek.