Pasowanie na czytelnika to oficjalne przyjęcie pierwszaków do grona czytelników biblioteki. Celem uroczystości jest zachęcenie najmłodszych do wypożyczania książek, korzystania ze zbiorów biblioteki szkolnej i rozwijania umiejętności czytania.

Zanim jednak uczniowie przystąpili do ślubowania, obejrzeli prezentację „Jak powstaje książka? - od autora do czytelnika”. Pani bibliotekarka przedstawiła dzieciom najważniejsze zasady dotyczące wypożyczania oraz poszanowania książek. Następnie pierwszoklasiści rozwiązywali zagadki, co było doskonałą okazją do sprawdzenie swojej wiedzy na temat bohaterów baśni. Na zakończenie zajęć dzieci złożyły uroczyste przyrzeczenie, że będą czytać i szanować książki.
Na pamiątkę pierwszoklasiści otrzymali karty biblioteczne oraz Wyprawkę Czytelnika finansowaną przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w skład której wchodzi: książka „Wnuczka antykwariusza” Justyny Bednarek oraz broszura „Kochasz? Czytaj razem z dzieckiem!”, która jest poradnikiem dla rodziców i opiekunów.
Życzymy najmłodszym czytelnikom wiele radości z obcowania z książką.