7 marca w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 4 w Augustowie odbył się turniej finałowy grupy północnej województwa podlaskiego w piłce siatkowej chłopców.

Do rywalizacji przystąpiło 6 drużyn z 3 powiatów (suwalskiego, augustowskiego i sokólskiego). Sokółkę reprezentowały dwie szkoły: SP 1 oraz SP 2 z Oddziałami Integracyjnymi. Zespoły zostały podzielone na 2 grupy. Drużyna SP 1 Sokółka po zwycięstwie z Gimnazjum w Janówce i porażce z Gimnazjum nr 7 w Suwałkach  zajęła 2 miejsce w grupie i awansowała do finałowej czwórki. W drugiej grupie ekipa SP 2 po zwycięstwie z SP 2 Suwałki i porażce z SP 2 Augustów również uplasowała się na drugiej pozycji z awansem do finałów.
W finałowej rozgrywce osłabieni brakiem dwóch podstawowych zawodników siatkarze z SP 2 w Sokółce ulegli drużynie z Suwałk. Natomiast ekipa SP 1 w Sokółce (również nie w optymalnym składzie) zwyciężyła z SP Augustów. W tym momencie pewne było, że ekipa z SP 7 Suwałki zapewniła już sobie 1 miejsce w turnieju, natomiast o tym kto zdobędzie drugie miejsce premiowane awansem do finałów wojewódzkich zadecyduje bezpośredni pojedynek Sokólskich drużyn, a ekipa z Augustowa musi się zadowolić trzecim miejscem. Ostatecznie to uczniowie SP 1 w Sokółce mogli się cieszyć ze zwycięstwa i awansu do najlepszej ósemki w Województwie Podlaskim.
SP 1: Mateusz Sadowniczyk  3f (kapitan), Jakub Cichowlas 2c, Jakub Grzesik 3f, Ernest Władyko 3f, Gabriel Jarosz 2c, Maciej Zabłocki 2c, Mateusz Skwarko 2f, Piotr Kościuk 3f.  Opiekun/trener: Katarzyna Reszuta.
SP 2: Damian Kucharewicz (kapitan), Augustyn Jackiewicz, Konrad Rećko, Dawid Awdziej, Kacper Gudalewski, Szymon Karpowicz, Mateusz Łysik, Rafał Pyłko, Jakub Szmit.  Opiekun/trener: Dorota Romanowicz.
Chłopcy na co dzień trenują w UKS Mikolo Sokółka pod opieką trenera Krzysztofa Zaniewskiego

autor tekstu: K.Zaniewski

Tym razem, z powodu długotrwałej choroby, w zawodach nie wziął udziału obiecujący zawodnik Krzysztof Nasuto klasa 2c. Czekamy na jego szybki powrót do formy, a wszystkim zawodnikom, tak godnie reprezentującym nasza szkołę serdecznie GRATULUJEMY!!!!!