Już po raz dziewiąty w Szkole Podstawowej z Oddziałami Integracyjnymi nr 2 w Sokółce odbył się Festiwal Piosenki Rosyjskiej. Corocznie impreza przyciąga wielu miłośników piosenki rosyjskiej ze szkół powiatu sokólskiego. Na tegorocznym festiwalu nie mogło zabraknąć reprezentantów naszej szkoły. 

Tym, co jednoczy uczestników festiwalu, jest rosyjska piosenka, w której można usłyszeć wszystko, co w słowiańskiej duszy gra - miłość, tęsknotę, smutek, radość... .

Na festiwalu naszą szkołę reprezentowały: Aleksandra Matyszczyk z klasy 7C, Aleksandra Zalewska z klasy 2gA oraz Magdalena Gurzyńska z klasy 3gD. Nasze uczennice wspaniale zaprezentowały się pod względem artystycznym i językowym w utworach: "Знаешь ли ты", "Небеса Европы", "Колыбельная". Za swoje występy otrzymały gromkie brawa od licznie zgromadzonej publiczności.

Uczniowie naszej szkoły lubią śpiewać po rosyjsku i bardzo chętnie biorą udział w konkursach i imprezach związanych z językiem rosyjskim. Dziękujemy SP nr 2 za zaproszenie i do zobaczenia za rok!