7 grudnia obchodziliśmy w naszej szkole Dzień Patrona. W tym dniu biblioteka szkolna zaprosiła uczniów klas IV i V na spotkanie poświęcone Adamowi Mickiewiczowi.

Z prezentacji, którą wykonali uczniowie Bartosz Stupak i Mateusz Czarnowicz, dzieci dowiedziały się wielu interesujących ciekawostek związanych z dzieciństwem i młodością poety. Na chwilę przeniosły się w  ukochane przez Mickiewicza okolice Nowogródka, które poeta uczynił w swoich utworach  magicznym, niezwykłym miejscem pełnym dziwów i fantastycznych postaci. Uczniów szczególnie zaciekawiła informacja z czasów, gdy młody Mickiewicz był uczniem sześcioklasowej szkoły prowadzonej przez dominikanów. Okazało się, że ten wybitny twórca miał w szkole problemy z ortografią i kaligrafią. Prowadzący przypomnieli widzom tytuły najważniejszych utworów w dorobku wieszcza. Na koniec przed publicznością zaprezentowali się laureaci Szkolnego Konkursu Recytatorskiego Poezji Adama Mickiewicza: Ola Druć, Marlena Ochrymiuk, Julia Troć i Przemysław Taudul, którzy recytowali wybrane bajki i ballady patrona. Spotkanie prowadzili Olga Kozakiewicz i Bartosz Stupak.