Otwórz szeroko oczy i rozejrzyj się
czy ktoś nie potrzebuje trochę czasu, trochę uwagi.
Może jest to człowiek samotny albo zgorzkniały,
albo chory, albo niedołężny.
Może starzec, a może dziecko.
Nie pomiń okazji, gdy możesz coś z siebie ludziom ofiarować jako człowiek.

- Albert Schweitzer

Zbliża się 28. finał Wielkiej Orchestry Świątecznej Pomocy, ale uczniowie Szkoły Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza lubią pomagać i postanowili wesprzeć potrzebujących już nieco wcześniej. W grudniu 2019 klasa VIe uczestniczyła w spotkaniu z dyrektorem szkoły Grzegorzem Zalewskim oraz Elwirą Zabłocka, wolontariuszką oraz nauczycielką Zespołu Szkół Zawodowych w Sokółce. Podczas przygotowanych dla naszych uczniów zajęć udało się wykonać piękne kule kąpielowe oraz pachnące mydełka w wielu barwach i zapachach, które staną się przedmiotem sprzedaży na aukcjach WOŚP oraz na balu charytatywnym organizowanym przez Specjalny Ośrodek Szkolno- Wychowawczy. Cieszymy się, że mogliśmy pomoc.
Sylwia Multan-Kilczewska