W tym roku społeczność naszej szkoły, z inicjatywy samorządu szkolnego, kolejny raz bierze udział w zbiórce plastikowych nakrętek!

Zbiórka nakrętek jest pomysłem sprawdzonym. Wyrabia systematyczny nawyk segregowania odpadów, jakże potrzebny w naszych czasach. A ponadto daje poczucie, że możemy zrobić coś dobrego dla potrzebujących.

Dochód z zebranych nakrętek zostanie przeznaczony na leczenie Adasia Kozłowskiego, mieszkańca Sokółki. 11-letni Adaś ma bardzo rzadką chorobę genetyczną Phelan Mcdermid, czyli delecję chromosomową 22q13.33. Ma opóźniony rozwój psychoruchowy i nie rozmawia. Uwielbia chodzić na basen, długie spacery i jeździć na wycieczki. Fundusze zebrane podczas akcji mama przekaże na turnus rehabilitacyjny i dodatkowe terapie, które pomagają Adamowi w codziennym funkcjonowaniu. Jego mama walczy o to, aby synek był jak najbardziej samodzielny.

Nakrętki zbieramy przez cały rok szkolny i wrzucamy do stelażowego serca przed szkołą (budynek I i II). Zachęcamy do przyłączenia się do akcji. Pomagajmy!

Beata Grecka