Dnia 21 września uczniowie klas 1-3 wzięli udział w pikniku na terenie Miasteczka ruchu drogowego.

Piknik zorganizowano w ramach projektu „Poprawa bezpieczeństwa mieszkańców Sokółki poprzez modernizację przejść dla pieszych i edukację mieszkańców”. Do wspólnej zabawy zaprosiła nas pani Burmistrz Sokółki Ewa Kulikowska wraz z panem Adamem Kowalczukiem i panem Adamem Juchnikiem. Dzieci miały okazję spotkania z funkcjonariuszami policji, straży pożarnej i straży miejskiej. Przedstawiciele służb mundurowych rozmawiali o bezpieczeństwie podczas poruszania się po drogach. Uczniowie mogli wsiąść do samochodu policyjnego i wozu strażackiego, przeprowadzić resuscytację, spotkać się z psem policyjnym. Uczniowie odwiedzając poszczególne stanowiska zbierały pieczątki. Za komplet pieczątek otrzymały nagrodę – popcorn, odblaskowe elementy i kolorowankę ze znakami drogowymi.

Katarzyna Wysztygiel