Trudno sobie wyobrazić dzieciństwo bez ukochanego misia. Pluszowy przyjaciel rozumie wszystko i o nic nie pyta, jest powiernikiem najskrytszych tajemnic. Wspiera, pociesza, dodaje sił. Nie dziwi więc, że święto Pluszowego Misia jest dniem, o którym dzieci pamiętają każdego roku.


W naszej szkole Dzień Pluszowego Misia obchodziliśmy 24 listopada. Uczniowie mogli przynieść do szkoły swojego ulubionego pluszowego przyjaciela, który niewątpliwie umilił im czas. Mimo coraz nowocześniejszych zabawek, moda na misie nie przemija. Tego dnia każde dziecko przyszło do szkoły ze swoim małym lub dużym przyjacielem – Misiem. Przybyły misie małe, średnie i bardzo duże, białe, brązowe, czerwone itd. A każdy był piękny i wyjątkowy. Pluszaki towarzyszyły uczniom podczas lekcji i na przerwach.

Czy wypada przyjść do szkoły w piżamie?

Oczywiście! To wręcz mile widziane zachowanie w... Dniu Piżamy, który zorganizował Samorząd Uczniowski. Wszyscy bez wyjątku mogli zamiast dresów, spodni czy sukienek włożyć swoje ulubione piżamy, szlafroki, kapcie i paradować w nich po szkole. Było wesoło i kolorowo, a na przerwach wszyscy wspaniale prezentowali swoje nocne stroje szerszemu gronu kolegów, koleżanek i nauczycieli.

Cieszymy się, że tak wielu uczniów zaangażowało się w tę akcję.