Wymiana pocztówek między szkołami stanowi fascynującą i skuteczną metodę nauki języka, zwłaszcza angielskiego. Dlatego uczniowie klasy V a i VI e Szkoły Podstawowej nr 1 w Sokółce oraz uczniowie klasy IV oraz VI Szkoły Podstawowej w Kuźnicy wykorzystali pocztówki jako platformę do praktykowania pisania i wyrażania się po angielsku.

Pozwoliło im to doskonalić umiejętności językowe w kreatywny i przyjemny sposób. Ta inicjatywa nie tylko wzbogaca słownictwo i gramatykę, ale również dostarcza realistycznego kontekstu do używania języka. Wspólne podekscytowanie tworzeniem, otrzymywaniem i wysyłaniem pocztówek tworzy pozytywne środowisko nauki, sprzyjające prawdziwej fascynacji nauką języka oraz sprawiające, że proces nauki staje się bardziej sensowny i związany z rzeczywistością.

Autorki: Katarzyna Hołownia i Monika Horosz