W sobotę 18 listopada 2023 r. odbyło się rozstrzygnięcie XVIII Ogólnopolskiej Franciszkańskiej Olimpiady wiedzy o św. Maksymilianie.

Olimpiada jest jedną z form przybliżenia dzieciom charyzmatycznego świętego, męczennika z Auschwitz, założyciela klasztoru w Niepokalanowie, wydawcy „Rycerza Niepokalanej”, świetnego naukowca-matematyka, przedsiębiorcy, osoby o niezwykłej sile ducha, który całe swoje życie zawierzył Maryi. Olimpiada odbyła się pod honorowym patronatem Ministra Edukacji i Nauki oraz Komisji Wychowania Katolickiego przy Konferencji Episkopatu Polski.

Zadaniem uczestników było wykonanie pracy plastycznej ukazującej „Dom wczesnego dzieciństwa św. Maksymiliana”. Do oceny przesłano około 800 prac z ponad 200 szkół w Polsce. Uczestnicy konkursu byli podzieleni na grupy wiekowe. W kategorii kl. II- III naszą szkołę reprezentowały: Iga Borys z kl. IIIa, Oliwia Szymaniuk z kl. IId i Zofia Rudź z kl. IIIa, a w kategorii kl. IV – V: Ada Nelke z kl. Va, Aleksandra Firs z kl. IVd i Gabriela Bakun z kl. IVd. Wyróżnienie otrzymała Iga Borys, która wykonała pracę pod kierunkiem s. Danuty Marczykowskiej. Gratulujemy Idze sukcesu artystycznego i życzymy dalszego rozwijania talentów.

Nadesłane  prace są dostępne na stronie www.olimpiada.franciszkanie-warszawa.

s. Maria Samul