Ze Świętami Bożego Narodzenia wiąże się wiele pięknych tradycji i zwyczajów. Jednym z nich jest odgrywanie inscenizacji o Bożym Narodzeniu zwanych Jasełkami.

W świąteczną atmosferę świąt Bożego Narodzenia wprowadzili nas uczniowie klasy IIa i IIIc, którzy przygotowali przedstawienie jasełkowe. Zaprezentowali je 20 i 21 grudnia. Przypomnieli wydarzenia sprzed ponad dwóch tysięcy lat, kiedy to w Betlejem narodziło się Boże Dzieciątko. Dzieci wcieliły się w role Maryi i Józefa, pasterzy, aniołów i trzech króli. Uroku inscenizacji dodały kolędy, które napełniły wszystkich świąteczną radością i sprawiły, że poczuliśmy magię zbliżających się świąt. Do wspólnego kolędowania włączyli się uczniowie, nauczyciele i rodzice.
Inscenizację przygotowały siostry: Maria Samul i s. Danuta Marczykowska. Dekoracje wykonali rodzice uczniów klasy IIa.

Małgorzata Kasperuk