Kochane Przedszkolaki niebawem wakacje, dlatego w tym tygodniu będziemy o nich rozmawiać. 22 czerwca to kalendarzowy pierwszy dzień lata.

W tym miesiącu obchodzimy również Dzień Taty (23 czerwca). Dziś wykonamy dla niego prezent. Będziemy również rozmawiać o bezpiecznych wakacjach.

Ponieważ jest już lato, proponujemy wysłuchania skocznej i wesołej piosenki pt. "Bezpieczne wakacje".

Oczywiście słuchając piosenki możecie potańczyć.

Proponuję króciutkie opowiadanie (na podstawie utworu D. Kossakowskiej). ,,Gdzie możemy pojechać?"

Ola, Karol, Michał i Basia chodzą do jednego przedszkola. Są przyjaciółmi. Po przedszkolu często spotykają się, żeby wspólnie jeszcze się pobawić. Dzisiaj rozmawiały o tym, co będą robić na wakacjach. Wspominały też wakacje z ubiegłego roku. Ola była u babci nad morzem. Miło wspomina zabawy na plaży i zbieranie muszelek. Do babci jechali samochodem. Karol wybrał się do wujka, który mieszka w górach. Wspólnie z rodzicami i bratem podróżowali pociągiem. Basia była u dziadka na wsi. Chodziła do lasu na jagody i grzyby, czasem pływała łódką po rzece. Rodzice ją odwieźli autobusem. A Michał nigdzie nie wyjeżdżał i wakacje spędził w mieście. Jeździł rowerem i czasami tata woził go motorem. Ale w tym roku wszyscy wyjadą nad jezioro. Dzieci cieszą się, że będą wkrótce odpoczywać. I pływać żaglówką.

Rozmowa na temat opowiadania.

- O czym rozmawiały dzieci?

- Co dla was znaczą wakacje?

- Gdzie wakacje spędziła Ola? Czym tam dojechała?

- Gdzie wakacje spędził Karol? Czym tam dojechał?

- Gdzie wakacje spędził Michał? Czym jeździł?

- Gdzie wakacje spędziła Basia? Czym tam dotarła?

- Gdzie chcielibyście spędzić wakacje?

 „Gdzie spędzisz wakacje?” – kolorowanie farbami akwarelowymi.

Rodzic zadaje pytanie, gdzie dziecko chciałoby spędzić wakacje. Rodzic prezentuje kolorowanki do wyboru. Dziecko może je pokolorować farbami lub samodzielnie namalować obraz pt. „Moje wakacje”.

Zapraszam Was do obejrzenia bajeczek. Wspólnie z Tashim poznamy zasady, które pomogą nam spędzić bezpiecznie wakacje.

23 czerwca obchodzimy dzień taty, wykonajmy mu prezent. Zrobimy dziś zawieszkę np.: do samochodu lub na ścianę. Oto kilka propozycji:

Potrzebne nam będą: farby plakatowe, kartka, nożyczki, wstążka, masa solna (można zrobić samemu lub kupić w sklepie papierniczym) możemy użyć też brokatu.

Przepis na masę solną:

Masę solną formujemy w kształcie koła i robimy mały otwór na wstążkę, następnie odbijamy na nim ślad swojej ręki i czekamy, aż masa wyschnie. Możemy pomalować farbami i ozdobić kolorowym brokatem. Na koniec przeciągamy wstążkę przez otwór.

Pomaluj farbą swoją dłoń, a następnie odbij ją na kartce papieru. Kiedy wyschnie wytnij i zrób mały otwór przez, który przeciągniesz wstążkę. Poproś mamę o pomoc, możesz również swoją pracę zalaminować będzie wtedy pamiątką na długie lata.

Mam małą niespodziankę zobaczymy czy potraficie rozwiązać przygotowane zadania, kliknij w poniższy link.

https://view.genial.ly/5ed3b807785906120efede3d/interactive-content-bystre-oczko

Na koniec życzę Wam bezpiecznych i udanych wakacji. Do zobaczenia!!!