Klasa III C wraz z wychowawczynią p. Anną Radziewicz jest pod wrażeniem przeczytanej książki Roalda DahlaCharlie i fabryka czekolady”. Dzieło mówi o tym, że nie warto się wywyższać i uważać za lepszego niż inni. Często bowiem w życiu bywa tak, że to osobom ubogim, czy też skromnym, udaje się spełnić swoje marzenia i znaleźć szczęście.

Uczniowie opowiadali o swoich wrażeniach, które przyczyniły się do powstania pięknych prac plastycznych. Panie z biblioteki szkolnej miały ogromny problem z nagrodzeniem najciekawszych prac. Z trudem udało im się wytypować następujących zwycięzców:

I miejsce – Natalia Karolczyk

II miejsce – Hanna Dykiel

III miejsce – Aleksandra Uljasz

Wyróżnienia: Amelia Żukowska, Julia Łopatecka

Biblioteka szkolna zaprasza do lektury książek Roalda DahlaCharli i fabryka czekolady” oraz „Matylda”, które są dostępne w zbiorach bibliotecznych.

Charlie Bucket jest chłopcem pochodzącym z bardzo biednej rodziny. Uwielbia czekoladę, ale jako że jego rodzina nie dysponuje wystarczającymi funduszami, dostaje tylko jedną małą czekoladkę w roku - na swoje urodziny. Pewnego dnia udaje mu się znaleźć w tabliczce kupon, który daje możliwość zwiedzenia wielkiej fabryki czekolady stojącej niedaleko domu.

Matylda” nie jest  kolejną nudną lekturą. Nie ma tu zwykłej szkoły – jest za to dyrektorka, która w wolnym czasie… rzuca uczniami na odległość. Nie ma troskliwych rodziców – tylko mama i tata zajęci oglądaniem telewizji. Ale jest za to prawdziwy geniusz, Matylda, która przeczytała wszystkie książki w bibliotece i wie, jak dać nauczkę niedobrym dorosłym!

LINK DO PRAC