W klasyfikacji drużynowej Igrzysk Dzieci w Drużynowych Biegach Przełajowych dziewczęta zajęły bardzo wysokie 4 miejsce w województwie wśród 65 szkół.

15 kwietnia 2023 roku w Przewięzi koło Augustowa 20 naszych uczniów wystartowało w półfinałach wojewódzkich i walczyło o awans do finałów ID i IMS w Drużynowych Biegach Przełajowych. Leśne ścieżki, górki oraz piaszczysta plaża wzdłuż jeziora to dość trudna trasa. Z sukcesem odnalazło się na niej 7 reprezentantów naszej szkoły: Milena Sikorska 6e- miejsce 5, Paulina Breczko 6b- miejsce 6, Aleksandra Czarnowicz 6a- miejsce 7, Zuzanna Malicka 5a- miejsce 10, Ada Nelke 4a- miejsce 11, Szymon Zabłocki 8e- miejsce 8, Artur Korycki 4a- miejsce 6.

22 kwietnia 2023 roku stanęli oni na linii startu w finale wojewódzkim ID i IMS. Zawody odbyły się na leśnych trasach koło Supraśla.

W każdej kategorii wiekowej startowało po 60 zawodników. Z SP1 w Sokółce najwyżej sklasyfikowane zostały: Milena Sikorska 6e- miejsce 7, Paulina Breczko 6b- miejsce 11 i Aleksandra Czarnowicz 6a- miejsce 10.

Pozostali zawodnicy:  Zuzanna Malicka 5a- miejsce 23, Ada Nelke 4a- miejsce 47, Szymon Zabłocki 8e- miejsce 20, Artur Korycki 4a- miejsce 20.

Gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.

zdjęcia z zawodów

nauczyciele wychowania fizycznego