4 września o godz. 9.00 na boisku szkolnym Szkoły Podstawowej nr 1 im. Adama Mickiewicza w Sokółce zgromadziła się cała społeczność naszej szkoły, by uroczyście rozpocząć nowy rok szkolny 2023/2024. 
Zgromadzonych powitał pan dyrektor Adam Bitiucki, który życzył wszystkim odwagi i wytrwałości wobec  wyzwań czekających nas w nowym roku szkolnym. Uroczystość zaszczyciła swoją obecnością burmistrz Sokółki pani Ewa Kulikowska, która życzyła uczniom wielu radości i wspaniałych przyjaźni, nauczycielom wielu sukcesów w pracy, a rodzicom dumy ze swoich pociech. 
Szczególnie serdecznie przywitani zostali uczniowie klas pierwszych, którzy zgodnie z tradycją złożyli uroczyste ślubowanie na sztandar szkoły.
Na zakończenie uroczystości nastąpiły pierwsze powakacyjne spotkania uczniów z wychowawcami. 
Oby wszystkie życzenia się spełniły i rok szkolny 2023/2024 okazał się dla wszystkich pomyślny.