18 października 2023r trzy uczennice klasy 6 b: Aleksandra Joszczyk, Dorota Troć i Joanna Zajkowska, reprezentowały naszą w szkołę w międzyszkolnym konkursie wiedzy przyrodniczej o Parku Krajobrazowym Puszczy Knyszyńskiej w Supraślu.

Od ponad 20 lat konkurs ten cieszy się dużym zainteresowaniem wśród młodych przyrodników. Tematem przewodnim tegorocznego konkursu były nietoperze.

Uczniowie zmierzyli się w dwóch kategoriach, praktycznej i teoretycznej. W części praktycznej wykonywali tematyczne prezentacje multimedialne zgodne z hasłem konkursu, a w części praktycznej rozwiązywali test wiedzy w Akademii Supraskiej. Z nietoperzami zmierzyło się 52 uczniów z 14 szkół podstawowych. Nasza uczennica Aleksandra Joszczyk zdobyła I miejsce w części praktycznej. Ola opracowała i przedstawiła uczestnikom konkursu najciekawszą prezentację na temat znaczenia nietoperzy w środowisku i gospodarce człowieka. Wszystkie uczennice zajęły bardzo wysokie lokaty w części teoretycznej i otrzymały dyplomy i nagrody rzeczowe. Uczestnicy konkursu wysłuchali ciekawych wykładów na temat nietoperzy i poszerzyli swoją wiedzę na temat Parku Krajobrazowego Puszczy Knyszyńskiej. Spotkanie zakończyło się integracyjnym ogniskiem.

Wszyscy wrócili pełni wrażeń a przede wszystkim ze świadomością dokąd zmierza świat bez nietoperza.