Współczesna edukacja stawia coraz większy nacisk na rozwój umiejętności poznawczych, kreatywności oraz zdolności analitycznych u uczniów. Jednym z narzędzi, które doskonale wspiera ten cel, są szachy.

Gry planszowe od dawna cieszą się popularnością wśród uczniów, ale szachy wyróżniają się szczególnie ze względu na swoje naukowe, intelektualne i społeczne korzyści.

Dzięki nim uczniowie nie tylko rozwijają logiczne myślenie i nabywają umiejętności rozwiązywania problemów, ale również poprawiają koncentrację, ćwiczą cierpliwość oraz strategiczne planowanie. Badania naukowe potwierdzają, że regularna gra w szachy wpływa korzystnie na rozwój mózgu, poprawę szkolnych wyników oraz umiejętności społeczne.

Dzięki wsparciu pani Burmistrz Ewy Kulikowskiej, ta szlachetna forma edukacji stała się dostępna również dla uczniów naszej szkoły. Pierwszoklasiści mają teraz możliwość nie tylko poszerzania swojej wiedzy, ale także rozwijania umiejętności myślenia strategicznego i kreatywności poprzez tę fascynującą grę. Ta inwestycja w przyszłość naszych dzieci, przyniesie pozytywne rezultaty nie tylko w trakcie nauki, ale także w dorosłym życiu.

Dorota Sańko i Katarzyna Wysztygiel