18 października 2022 roku na obiekcie sportowym OSiR w Sokółce odbyły się finały powiatowe ID w Piłce Nożnej (klasy 4-6). Chłopcy wrócili ze srebrem!

W turnieju dziewczęta i chłopcy mieli okazję rywalizować o tytuł najlepszych drużyn w powiecie oraz o szansę zagrania w  kolejnym etapie, czyli finałach Grupy Północnej.

Nasza szkoła wystawiła do turnieju reprezentację chłopców. W jej składzie znaleźli się: Bułatewicz Adam 5e, Cilulko Mateusz 5a, Dargiewicz Patryk 6e, Grynczel Jakub 5a, Klimowicz Bartosz 5d, Lingo Michał 6a, Minkowski Dawid 5d, Piekarski Karol 5d, Słyż Jakub 5e, Szydłowski Filip 6e, Wądołowski Gabriel 5a, Zubrzycki Bartosz 5d.

fotorelacja z turnieju

Zawody rozegrano systemem „każdy z każdym”. Turnieje piłkarskie to świetna okazja dla młodych piłkarzy do sprawdzenie swoich umiejętności na tle rówieśników z innych szkół. Rozgrywki organizowane w naszym regionie cieszą się sporą popularnością, czego najlepszym potwierdzeniem jest fakt, że do finałów powiatowych musiały zostać rozegrane eliminacje. Zgłoszonych 10 drużyn zostało podzielonych na dwie grupy i w każdej z nich wyłoniono po dwa najlepsze zespoły, które to zmierzyły się w ścisłym finale.

Po podsumowaniu zdobytych przez drużyny punktów dokonano ostatecznej klasyfikacji.

Drużyna SP1 w Sokółce zdobyła WICEMISTRZOSTWO POWIATU i awans do kolejnego etapu! Jej droga po srebrne medale wyglądała następująco:

Turniej eliminacyjny do finału powiatu - 7.10.22r. ( miejsce drugie):

SP Chodorówka- SP1 Sokółka  2:4

SP Kuźnica- SP! Sokółka          5:1

SP Suchowola- SP1 Sokółka    0:5

Finał powiatu w dniu 18.10.22r.:

SP Dąbrowa Białostocka- SP1 Sokółka    1:1

SP3 Sokółka- SP1 Sokółka                    1:3

SP Kuźnica- SP1 Sokółka                      0:0

Po zakończeniu wszystkich meczów finałowych i podliczeniu punktów uroczyście wręczono dyplomy, puchary i medale dla zdobywców trzech pierwszych miejsc oraz dyplomy pozostałym drużynom. Przyznano też indywidualne wyróżnienia dla najlepszego strzelca, najlepszego bramkarza i najlepszego zawodnika turnieju. Statuetkę NAJLEPSZEGO BRAMKARZA zdobył nasz zawodnik -Mateusz Cilulko (5a).

Całej drużynie serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia w kolejnym turnieju.

nauczyciele wychowania fizycznego