Dnia 13.06.2023 r. uczniowie z klas młodszych uczestniczyli w jednodniowej wycieczce, której trasa przebiegała przez Drozdowo, Łomżę i Nowogród.

Rozpoczęli ją od zwiedzania Muzeum Przyrody w Drozdowie. Mieli okazję podziwiać stałe wystawy prezentujące przyrodę dolin rzek Narwi i Biebrzy oraz historię Drozdowa: "Salon dworski", "Trofea łowieckie", "Szata roślinna Kotliny Biebrzańskiej", "Ptaki Kotliny Biebrzańskiej", "Ssaki Kotliny Biebrzańskiej", "Łoś Król Bagien Biebrzańskich", ekspozycję akwarystyczną "Podwodny Świat Pięciu Kontynentów" oraz wystawę "Ziołowe tajemnice. Rośliny lecznicze Doliny Narwi".

Następnym punktem wycieczki było zwiedzanie Łomży z przewodnikiem. Uczniowie spacerowali po Rynku z klasycystycznym Ratuszem, podziwiali katedrę św. Michała oraz zwiedzali muzeum Północno-Mazowieckie. Mogli usiąść również na ławeczce niezapomnianej polskiej aktorki Hanki Bielickiej.

Kolejnym etapem był przyjazd do Nowogrodu. Uczniowie podzieleni na grupy zwiedzali z przewodnikiem Skansen Kurpiowski z Parkiem Etnograficznym. Podziwiali kurpiowskie chaty z ozdobnymi szczytami, a także budynki gospodarcze m.in. spichlerze, wiatrak. Uczniów zachwycił Skansen Kurpiowski, który jest położony na wysokiej skarpie nadnarwiańskiej na wprost ujścia Pisy do Narwi.
Wycieczka zakończyła się pysznym obiadem w restauracji “Wiszące Ogrody nad Narwią” w Nowogrodzie i zabawą na placu zabaw mieszczącym się w pięknym ogrodzie za restauracją.

                                                                                                                                           Magdalena Kułak